Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Kasım 2013, 11:04   Mesaj No:37

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

SORU.2. Okullarda şirk düzeni var, çocukları zorunlu olarak buralara gönderdiğimizde imanımız zarar görür mü?

CEVAB...Bismillah,Allah ın yardımıyla,

Bu soruya,ilk başta başka bi soruyla giriş yaparak, okul meselesinin islam açısından ne olduğunu ve ne olmadığını müslüman olan bir insanın bu tür düzenler içerisinde müslüman kalabilmeyi nasıl ve ne şekilde koruya bilir Allah ında yardımıyla ulaşırız inşaAllah..

sorumuz şudur bi müslüman olarak,Kişi yukardaki sorusunda eğer okulların şirk düzeni olduğunu düşünüp daha sonra bu şirk düzeninin içine NEDEN girmeye yeltenir,düşünün ki önünüzde bi ateş çukuru var ve bunu görüyor ama bu ateş çukuruna hem atlayıp hemde içinde yanmamak mümkün müdürü düşünüyorsunuz ve böyle bi düşüncede olan aklından kişi hemen kurtulup bu ateş çukurunda yanmamak için o ateş çukurundan uzak durması gerekmez mi...

İşte tamda bu ateş çukuruna girsem yanarmıyım,yanmazmıyımı değilde,ben bu ateş çukurundan NASIL KENDİMİ MUHAFAZA EDEBİLİRİM sorusuna Allahın yardımıyla cevap arayıp bulması lazım...

Ben diyorum ki kuranın şu ayetinin ışığında,KİŞİ ALLAHTAN KORKARAK ALLAHIN RIZASINA ULAŞMAK İÇİN Bİ ÇIKIŞ YOLU BULMAYA ÇALIŞIRSA ALLAH O KİŞİYE HER TÜRLÜ BATIL DÜZENLER İÇİNDEDE Bİ HAK YOL BULMASINA YARDIM EDER VE Bİ ÇIKIŞ YOLU GÖSTERİR,tabiki Allah bu kişiye ilk başta AKLINI VAHİYNİN VE RASULLLERİNİN ÖRNEKLİĞİNDE KULLANMA YETİSİ VERİR ve aklını kullanmayanlarında üstüne pisliği bırakır ve onlar o şirkli[necisli] pisliklerde yönsüzlük girdabında leşleşirler...

Şimdi gelelim yakıtı taş ve insan olan cehennem ateşinden ,bi müslüman olrak bu tür vahiyi değilde kendi HEVA VE HEVESLERİNİ KAYNAK BİLGİ EDİNEN ve bu heve ve heveslerinin ürünü olan bilgiyi asl kabul edip vahiyi red eden okullardan nasıl koruna bilir, bi müslüman ve ailesi onu bulalım Allahın yardımıyla..

Evet burda benim yazdıklarım BU DÜZENLERİ ŞİRK DÜZENİ VE BU TÜR ŞİRK DÜZENİNDE KENDİNİ KORUMAK İSTEYEN MÜSLÜMAN KİŞİ VE AİLELERİ İÇİDİR,YOKSA BU TÜR ŞİRK BİLGİ EĞİTİMİNİ ALMASAK CAHİL KALIRIZ DEYİP BU ATEŞ ÇUKURUNA ATLAMAK İSTEYEN KİŞİLİK YOKSUNU VE CAHİLLİĞİN ALLAHIN ÖLÇÜLERİNİ DEĞİLDE HEVA VE HEVESLERİNİ ÖLÇÜSÜ OLDĞUNU BİLMEYECEK KADAR VE ZARURETİNDE bu tür durumlar için geçerli olamayacağına BİLMEYEN ve bunu bu şekilde bilgi EDİNENLER İÇİN DEĞİLDİR..inanmayan bu eğitimden kendini yoksun bırakınca cahil kalacağına inananlar zaten bu yazdıklarımı kale almasın onların yolları kendilerine açık olsun..

Bilindiği gibi türkiye gibi yerlerde sosyal hayatta Allahın koyduğu ölçüler[hükümler]değilde Allah ın hükmüne rağmen kendini Allah a ortak koşan haddi aşan tağutların hükümleri geçerli olup bu tür Allahsız düzenlerdeki eğitim kurumlarındada Allahın değilde bu tağutların hükümleri geçerlidir..

Bu eğitim düzenlerine müslüman olan kişiler ilkokullarda kendileri gitmek istemesede adrese dayalı kayıt yapıldığı için müslümanların kendileri bu eğitim kurumlarına baş vurmasalar bile çocukları kayıt edilir,bu kayıtı müslüman anne ve baba kendisi yapmadığı için burda kendi sorumluluğu yoktur.Yalnız bu tağutlar bununlada kalmayıp kayıt ettikleri çocuklar okula gelmediği içinde onlardan yani aileden parasal bi cezayı müeyyide talep edmekte ve her gelmediği gün içinde bi miktar para talep etmekte ve zaten tağutların korkutmaları,yıldırmaya çalışmaları böyle başlar ve bu daha sonra gittikçe daha çileli bi hale dönüşür,bazen çocuk ailedende alına biliniyor..Bu tür durumlarda çocukların mümeyyiz olmadığı için anne ve baba çok dikkatli olmaları lazım ve çocuğunu bu eğitim sistemine hep muhalif yetiştirip,her okul gününden çıkıp geldiği zaman ÇOCUĞU YENİDEN FORMATLAMALIDIR,BAZEN HASTANEDEN RAPOR FALAN ALMALI,VE ÖZELLİKLE ÇOCUĞA OKULDA ÖĞRETİLEN BİLGİLERİ ÇOCUĞA SORMALI VE ÇOCUKLAR BU YAŞLARINDA SORGULAYICI OLDUKLARI İÇİN DAHA Bİ BİLGİYE AÇ VE YATKINDIRLAR BUNUN İÇİN özellikle vahiynin istediği gibi çocuğu formatlamalı ve okuldaki bilgileride çocuğa red eddirmelidir..YANİ TAĞUTLAR TAĞUTLUĞUNU YAPINCA AİLEDE ÖYLE KÖS KÖS OTURUP TESLİM OLAYIP ÇOCUĞUNU MUHALİF YETİŞTİRMELİ VE GÜCÜ NEYE YETİYORSA ONU YAPMALIDIR,BURDA HER KİŞİNİN GÜCÜ FARKLI ŞEKİLDE TAVIR ALMAYA YETEBİLİR VE MÜSLÜMAN ÜSTÜNE DÜŞEN SORUMLULUĞU YAPMALIDIRKİ GEÇERLİ Bİ SEBEBİ OLSUNKİ ALLAHTA ONLARA YARDIM ETSİN..ZAHMETSİZ RAHMET YOKTUR İSLAMDA..

Ayrıca okulda çocukların ailesinden istenen yardımları kesinlikle yapmamlı ve okuldaki gezilere,ve drama denilen ortak organizelerdende uzak durmalı,yani anne ve baba bu durumda çok uyanık olmalı öyle rahat hareket edip çocuğunun ve kendilerinin her an o ateş çukuruna düşmekten korkarak Allaha hep dua edip bu imtihanlarını Allahın yardımıyla ,Allahtan gelecek bi kolay çıkış yolunda hemen bu çıkış yoluna yönlenmelidir ki o ateşe düşmesin.HEP UYANIK OLMALI AİLE,

OKULDA İSLAM AHLAKINDAN YOKSUN,AHLAKSIZ Bİ NESİL YETİŞTİRMEYE ÖRNEK VE AİLELERİDE ÇOŞKUYLA ALKIŞLIYOR VE BU ALKIŞLARIDA ONLARIN BU AHLAKSIZLIĞI ONAYLAMASIDIR İŞTE İMAN EROZYONU,AHLAK EROZYONU BU EĞİTİMLERLE VERİLİR MÜŞRİK KAFASI BÖYLE OLUŞTURULUR VE ÇOCUKLARDA BÖYLE Bİ MÜŞRİK KAFASI,MÜŞRİK DÜŞÜNCE YAPISI GELİŞİRE DAİR VİDEOYU İZLEYİN...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
..NUR SÜRESİ..19. İnananlar arasında çirkin şeylerin yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da ahirette de çetin bir ceza vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz..

NOT..Bİ SONRAKİ SORUYA İNŞAALLAH DAHA SONRA DEVAM EDECEM..