Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Kasım 2013, 22:08   Mesaj No:55

melek859

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:melek859 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31543
Üyelik T.: 29 Eylül 2013
Arkadaşları:6
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kafa karışıklığı iyidir,en azından karışınca dibi tutmaz ve yanmaz,siz ilk baştaki inancınıza KARIŞIKLIK DİYORSANIZ,ve birkaç ayet ve hadisle bizim inancımızda bu tür durumların şirk olduğana vardığımızı idda ediyorsanın ve YANLIŞ OLDUĞUMUZU,aslında Rasulullahın hayatına ve ashaba bakmamız gerektiğini söylüyorsanız,buyrun şu sorumuza yanıt verin o zaman RASULULLAH VE ASHAB DEMOKRASİ DENİLEN BU TAĞUTLARDAN TAĞUT BEYENME YOLUNDA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİ,VE HANGİ MÜŞRİĞİN KAFİRİN İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLI KALMANIN ÜZERİDE DURACAĞINA DAİR NAMUS VE ŞEREFİ ÜZERİNE YEMİN EDERDİR,HANGİ PUTA ÇELENK KOYAR,VE BAYRAM YAPARDI,YOKSA BUNLARI YAPMAZ VE YAPANLARINDA,SEÇMENİ VE SEÇİLENİDE KÜFÜR ŞİRK EHLİMİ İLAN EDERDİ..Veya Rasulullah bi şeyhin ŞU SÖYLEMİNİ, GAVSIN ÇOCUKLARINA KÖLE KÖPEK OLMAK FARZDIR,SÜNNETTİR,VACİBTİR,Bi başka cübbe giyen ve ünlenenin ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ MAHMUT GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,Bİ BAŞKASI ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ YUNUS GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,verin bakalım Allah RASULU VE ASHABIN HAYATIYLA CEVAPLARI BEKLİYORUM...

Buyrun lütfen Rasulullahın ve ashabın hayatından örnek verin,o ki biz yanılıyoruz...
abartıyorsun. kimse alimleri Allah'ın yerine koymuyor. varsa da bilemem. en azından çoğunluk böyle değil.
bu yollardan çoktan geçtim ben. bilgim şimdiki bilgime göre daha azdı. Kur'an bir bütün. birkaç ayeti alıp diğerlerini buna göre yorumlamak doğru değil. bazı ayetler daha sonra nesh ediliyor. arapçanın bazı özel kuralları var. indiriliş sebepleri var ayetlerin. bunların tam bilinmemesi yanlış yoruma götürüyor kişiyi. insanları ayetlerle şaşırtmak böyle bir şey işte. kendi bildiğine göre telif etmeye az bir arapça bilgisi ile birkaç kitaptan türkçe meallerden edindiğin bilgiyle yorumlamaya kalkarsan yolu şaşırırsın. elinde kur'an ve sünnet kalmayınca insan ne yapacağını neye inanacağını bilemiyor. ama diyorsan ki ben samimi bir insanım rabbimin huzurunda gönlüm rahat. ne diyeyim Allah yolunu açık etsin.