Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Aralık 2013, 08:49   Mesaj No:20

Esma_Nur

Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4539
Beğendi:6142
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: anne-baba ve çocuk iletişim sorunları istişare

Göknur baya yıpratmış seni anlaşılan minik akifArkadaşlar çeşitli öneriler sunmuşlar hepside birbirinden akıllıca...
sende elinden geldiği kdr minik akifi kardeşine alıştırmaya çalışmışsın Benim sana tavsiyem olayları akışına bırak çok üzerine gidip de kendinide yıpratma sen kendini bu denli üzersen senin stresin sütün vasıtası ile elif bebeğe yansır.Buda onun hırçınlaşmasına sebeb olur .Bu geçici bir dönem az sabır arkadaşlarımızda paylamış çevrendede duyuyorsun bu durumu yaşamayan
anne _baba yoktur.Yani evrensel bir fiildir...Ufak tavsiyem olacak hepimizin yaptığı bir yanlış vardır oda şu:''çocuğa sen abisin veya ablasın'' dediğimiz zmn çocukda trs tepki verebilir... Bunuda göz önun de bulundurmamız lazım...nasılmı tepki verir altını ıslatmaya başlar yemeğimi sen yedir demeye başlar vs vs.aklıma ilk gelen bunlar...Öyle demek yerine akifim elif bebek
yardıma muhtaç bizim desteğimize ihtiyacı var gibi söylemlerle onu ikna etmeye çalışırsan daha verimli olacağını düşünüyorum.Ufak bir ekleme daha hepimiz yaptık zmnında bebek oldu malum misafirler tebriğe gelenler oluyor haliyle benim nacizane tavsiyem misafirlere hizmette kusur etmiyeceğim diye ne kendini ne çocuklarını ne eşini hırpalamaya gerek yoktur...
sözlerim yanlış anlaşılmasın misafire hürmet sünnettir ama bizler dozunu kaçırabiliyoruz bazen...
Bir ata sözünü hatırlatmak isterim''Önce can sonra canan''Yani demem o'ki sen iyi olduğun vakit cananlarında iyi olur...RABBİM inşirah versin gönlüne

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....