Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ocak 2014, 21:35   Mesaj No:34

muallime

Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Bir kızınız olsa ve dindar ama maddiyatı olmayan biri talip olsa verirmiydiniz

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Değerli Hocam,
söyledikleriniz dileklerinize kim hayır diyebilr ki?
güzel/yakışıklı/endamlı/boylu poslu olsun
zengin/kariyer/gelecekli olsun
alim/akıllı/olgun olsun
iffetli/namuslu olsun
asil/karizma/kufuv olsun
dindar/sevimli/hoşsohbet olsun

Kim istemez ki ?
Burayı cennetle karıştırdınız sanırım

ama dindarlık şart olmalı.diğerleri olmasada...
Nasıl biriyle evlenmek istersin sorusuna ,'' Hem dindar olsun, hem yakışıklı olsun, hem zengin olsun'' diyen bir gençliğin hocasıyız sonuçta yazdıklarımız normal değil mi?

Şaka bir yana yazdığımı beğenenler olmuş ama ben yazdıklarımı eksik buldum ,malum biz anneler ya çorba karıştırırken, ya çocukların ödevleriyle ilgilenirken yazıyoruz. O yüzden yazdıklarımız bazı zaman yerinde olmayabilir.Mesela benim yorumumda sadece dünyalık şeyler önemliymiş dindarlık sonra gelirmiş gibi algılanmaya müsait cümleler var.Ama öyle değil .

Yazılarımı az çok okuyanlar fikrimi bilirler.

Şu zamanda dindar genç ve genç kız mücevher değerinde ...İLK öncelik akıllı bir dindar aday olmalı.Böyle bir aday varken ,sizin saydığınız vasıfları tam ararsa gençler evde kalır..kalanlarda var nitekim.Kendisi bu kadar mükemmel mi ki ? O yüzden aklı başında gerçek dindar bir adayda diğer vasıflara yakınlık varsa ne ala..Hiçbir zaman mükemmel bir aday yoktur.Zengine verirsin iki sene sonra iflas eder. Güzel alırsın hastalık geçirir , güzelliğinden eser kalmaz..Allaha tevekkül edelim. Hayırlısını çıkarsın gençlerin karşısına ..

Alıntı:
Minam Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Allah razı olsun hocam güzel anlatmışsınız Ben evli değilim ama bir kız çocuğum olursa da onu evlendirmeyecem
Evlenilecek kişinin dindar olması önemli Salih kimse ile evlenirken fakirlikten korkmamalı. Çünkü Allahü teâlâ, (Eğer fakir iseler, Allah onları, [evlenmeleri sayesinde] fazlı ile zengin yapar) buyuruyor. (Nur 32)

Rabbim cümlemizi salih insanlarla karşılaştırsın inşallah ..
Çocuğunuz olunca mürüvvetini de görmek istersiniz. Hatta ben gençleri erken evlendirmenin hayırlı olduğuna inananlardanım. Hatırlatmanız çok yerinde..