Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ocak 2014, 10:38   Mesaj No:9

Medineweb

Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: yeterlilik sınavı kpss'ye eklendi !!

2014 Diyanet Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı

Diyanet Yeterlik Sınav Tarihi illk haberleri gurup sayfamızdan öğrenebilirsiniz:*[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] tarihinde*"Yeterlik Sınavında Süper Gelişme"*haberi ile yeterlik sınavına hazırlanan adaylara diyanetteki güzel gelişmelerden haber vermiştik.*(Ayrıntılı bilhi için tıklayınız)Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl ve gelecek yıllardan itibaren yapılacak yeterlik sınav yetkisini MEB’den alarak ÖSYM’ye verdi. Yani Yeterlik sınavını artık ÖSYM yapacak.Haber müdürümüz Erdi KARADENİZ,*isminin açıklanmasını istemediği bir ÖSYM yetkilisiyle görüştü.Yetkili;*"Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu yeterlik sınavını artık ÖSYM tarafından yapılacak, İlk uygulama bu yıl devereye girecek ve bundan sonraki dönemlerde de yeterlik sınavlarını ÖSYM yapacak"dedi.Diyanet İşleri Başkanlığı, sınav yönetmenliğine göre yeterlik sınav duyurusunu 40 gün önceden duyuracak.*Peki sınav ne zaman ve müracaatlar ne zaman başlayacak?Sorularımıza açık ne net cevap veren yetkili;Diyanet İşleri Başkanlığının Yeterlik Sınavı Müracatları* Kamu Personel Seçme Sınav* (2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi ile Kamu Personel Seçme Sınavı 2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi) tarihiyle birlikte müracaatlar 30.06.2014 tarihinde başlayacak ve 16.07.2014 tarihinde sona erecek.Yeterlik sınav tarihi ise;*27.09.2014 ve 28.09.2014 tarihlerinde olacak dedi.Bu durumda Diyanet işleri Başkanlığı yeterlik sınav yetkilleri ÖSYM'ye devrettiğinden, yeterlik sınavları daha önce belirttiğimiz gibi 2 yıla bir yapılacak. KPSS sınavına*DİYANET OTURUMU*bölümü eklenecek.