Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2014, 22:15   Mesaj No:43

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: TÜRKİYEDEKİ TARiKATLAR VE KENDİ ANLATIMLARINDAKİ ŞİRKLER..

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ÖLÜLERDEN YARDIM İSTEMESİ

“İşlerinizde ne yapacağınızı şaşırdığınızda kabir ehlinden yardım isteyiniz.” (Mahmut USTAOSMANOĞLU başkanlığında bir heyet, Ruhu’l-Furkan Tefsiri, İstanbul 1992, c. II, 82.)

“Bir veli ölünce ruhu, kınından çıkmış kılınç gibi olur.” (Ruhu’l-Furkan, c. II, s. 67)

CEVAP:

Ölmüş insanlardan yardım istenileceğini söyleyen Mahmut efendi açıkça bu söylemiyle insanları küfre şirke davet etmektedir. Allah cc dururken Allahın öldürdüğü insanlardan yardım istemeyi meşru gören bir insanın Kur’anla sorgulanması gerekir. Neden Allah tan yardım isteyin ibaresi yokta Allahın öldürdüğü insanlardan yardım isteniliyor. Yani Allah cc bunu caiz görseydi neden Kur’anda açık bir şekilde bunu bildirmemiştir.
İşlerinizde kabir ehlinden yardım istemek, Allah'ı bırakıp da başkalarına meyletmek değildir...

Eğer öyle olsaydı, sorarım sana, birisinden (annen, eşin veya başka birisi) su, çay veya yemek istediğinde, Allah'ı bırakıp ta onlardan bir şeyler istemiş olmuyor musun?
Niye karnını doyurması için Allahtan istemiyorsun da, eşine yemek yap ta yiyelim diyorsun. Bu şirk değil mi?

Ruh beden içinde hapistir... Ölünce özgür kalır... Kınından çıkmış kılıç gibidir... Bedenle ilişkisi kesilmeden önce, ruha yüklenen(sevap diyelim) enerji ne kadar güçlüyse, o kadar etkilidir... Hem Kuran'da da demiyor mu: '' Onlara ölü demeyin, onlar diridirler'' diye... Hemen diyeceksin ki onlar şehitler için... İyi ya işte onlar da şehit... Allah için yola çıkan kişi yatağında ölse de şehit değil midir?

Çanakkale'de, (başka örneklerle uğraşmayağıcım) anlatılanları duymadın mı hiç?

Günümüzde yardım edilmiyorsa, demek ki Allah tarafından izin verilmiyor... Herkesin bir planı var, Allahın da bir planı var... Sabır hacım sabır... Vaktinden önce çiçek açmaz...