Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ocak 2014, 21:14   Mesaj No:61

hiranur86

Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: TÜRKİYEDEKİ TARiKATLAR VE KENDİ ANLATIMLARINDAKİ ŞİRKLER..

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah ete kemiğe bürünmekten münezzehtir... O yarattıklarına benzemekten münezzehtir.
Yalnız şu da var ki, efendi hazretleri ete kemiğe büründüm, Mahmut diye göründüm demiş. Siz de ete kemiğe bürünmüş, hiranur olarak görünmüşsünüz. Biz de ali diye görünmüşüz...

Ete kemiğe bürünen Allah değildir... Ruhtur...
Her bedenin içinde bir ruh yok mudur? Hah işte odur ete kemiğe bürünen...
Sizi ele alalım... Çevrenizdekiler sizi asla göremez... Gördükleri sadece ete kemiğe bürünmüş olan toprak bir bedendir... Siz bu toprak beden içindesiniz... Aslolan siz görünmezsiniz... Ölümünüzle bu bedeninizi terk edeceksiniz... O toprak olacak, siz ise ebedi yolculuğunuza devam edeceksiniz... Yani siz de ete kemiğe bürünmüşsünüz...

Ene Allah diye bir sözü hiç bir kul söylemez, söyleyemez... O sözü ancak Allah söyler...

Eğer bir kulun ağzından bu söz şuurlu bir halinde çıkmışsa, kast ettiği kendisinin Allah olduğu değildir. Kast ettiği, bana ait hiç bir fiil yok, hepsi Allaha ait, hepsini Allah yaratıyor, ben bir hiçim hiç'tir... Demek istiyordur...
Yoksa Allah muhafaza, Allah olduğunu iddia edip te, bana tapının diyen hiç bir veli kul görmedim... Hiç bir mürid de şeyhini Allah ilan edip tapmaz...

Şuursuz bir halde ağızdan çıkıyorsa da, bedeni kontrolünü kaybetmiştir. İki şık vardır:
1- Onun ağzından konuşan Allahtır...
2- Ya da delidir...
Her iki halde de itibar edilmez... Çünkü her nereye dönersen dön, bütün yönler Allahındır, Allaha dönmüş olursun ama bütün yönler yasaklanmıştır, tek bir yön takdir edilmiştir insanlar için: KABE

Melekler nasıl ki Adem'e döndüklerinde (secde ettiklerinde) Adem as'a tapmadılarsa, biz de Kabe'ye dönmekle
taşa tapmıyoruz... Ama ne var ki bütün yönler Allahın ise de, Kabe'den başka yöne dönmek yasaklanmış...

Ters olan nedir? Allahı tevhid etmek mi? Sadece bilginiz yok... Bilmediğiniz şeylerde, size ilk bakışta yanlış görünen bir olayı yargılamayın... Yargılamaya çalıştığınız o şahısların hayatına bir bakın... Kendisine mi taptırıyor, yoksa İslamı mı öğretiyor, namazı, orucu mu öğretiyor? Kıbleyi mi gösteriyor...
Eğer dediğiniz gibi olsaydı, Mahmut efendinin çevresindekiler onu tanrı bilip tapıyor olmayacak mıydı?
Ama değil... O zaman iftira suçuyla karşı karşıyasınız... Müslüman birine iftira atmanın, Allah katında ne büyük bir sorumluluk getireceğini umarım biliyorsunuzdur...

Aklıma bizim oralarda yaşanan bir olay geldi... İki amcaoğlu İstanbul'a araba almaya giderler. Bir Wolksvagen(şimdi biz onları Tosbağa diye biliyoruz) taksi alırlar... Konya'ya kadar gelirler... Araba çok hoşlarına gitmiştir. Konya'ya gelince arabanın motorunu merak ederler ve ön kaputu açıp bakarlar. Bizimkilerin ikisi de şokta. Arabanın motoru yok. ''Üleeeeee... Emmoğlu bu arabanın motoru yok.'' der biri... Öbürü de, '' deme ülen şimdi biz buraya kadar motorsuz mu geldik.'' der... Tartışıp dururlarken, yoldan geçen biri, beyler bunların motoru arkada olur der... Arkaya bakarlar... Bizimkiler şaşkın... Üleeeee, emmoğlu motoru bagaja koymuşlar. Şimdi işin yoksa tamirciye git, bagajdan al ön tarafa taktır... Öbürü de der... Boşver emmoğlu, buraya kadar motorsuz geldik. Eve varınca motoru bagajdan alır satarız... Arabanın da iki bagajı olmuş olur...

Bilmediğinizi biliyoruz da, bu kadar belli etmeyin...
aferin sanaaaa çok güzel açıklamışsın hallacı mahmutun bunu söylemesinde bir hikmet aramış bulmuşsun ya demekki onun katline fetva veren alimler hiçbişey bilmiyorlardı...

arkadaşım boş konuşuyorsun ( açıklayımmı sen açıklarmısın bunu da)

doğrudur ben bilmiyorumdur , sen önce bana din nedir ,ibadet nedir,şirk nedir bir açıklasana ona göre seninle tartışayım bakalım sen ne biliyorsun ?