Konu Başlıkları: Esselamu Aleykum
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2014, 12:44   Mesaj No:9

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1270
Beğenildi:11860
Beğendi:8993
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Standart Cevap: Esselamu Aleykum

Alıntı:
Medineweb Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aleykum selam hayırlı olsun üyeliğiniz hoş geldiniz

umre heyecanı ahh ahh Allah hayırlısıyla kazasız belasız gidip umrenizi yapmayı nasip etsin.gitmeden oranın maneviyatını kim ne kadar anlatırsa anlatsın bilemezsiniz.o kadar farklı bir maneviyatı varki hem mekke nin hem medine nin daha uçaktan iner inmez hissedeceksiniz o duyguyu..kılamadığınız vakit namazlarınızı haremde ve mescidi nebevide kaza edin diğer vakit aralarındada alışverişle değilde Kur'an okuyarak geçirin..bayansınız bayanların medinde de ravza ya gitmeleri biraz sıkıntıdır..günde 3 defa açarlar bayanlara ravza nın kapısını biri sabah namazından sonra biri öğlen namazından sonra biride akşam namazından sonra mümkün olursa sabah namazından sonra gidin.orda çok şiddetli bir maneviyat hissedeceksiniz emin olun bir daha saçınızın tek telini namahreminize göstermeyecek kadar huzur ve maneviyat bularak tevbe edersiniz..ama inş. tevbenizi dönüncede uygularsınız..kabe yi ilk görünceki heyecan hiçbirşeye değiştirilmez o an bol bol dua edin kendinize aklınıza gelirse tabi gitmeden önce ali şeriati nin hacc adlı kitabını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum orda uygularken çok yardımcı olacak o kitap size..bu arada giderken grip ilacı,kas gevşetici,öksürük şurubuda alın yanınıza tuzlu bisküvi kraker ne bulursnız alın

kaç gün kalacaksınız ona göre çok iyi hesaplayıp ziyaretlerinizi ona göre ayarlayın mesela nur ve sevr dağlarına çıkmayı istiyorsanız ona göre bir plan hazırlayın..sizi gideceğiniz kurum ordaki gezilecek yerlere götürecektir ama bildiğim kadarıyla dağlara çıkartmıyorlar ora isteye bağlı..Kur'an okuya biliyorsanız hatim başlayın gittiğiniz günden dönünceye kadar bitirmeye çalışın..nafile tavaflarda mümkün oldukça geceleri tercih edin gündüz çok sıcak ve izdihamda eklenince çok rahatlıkla hastalanabilirsiniz..size şunuda söyleyeyim içinizde hiçbirşey bırakmayın orda.ne yapmak istiyorsanız yapın yoksa dönünce çok pişman olursunuz keşke bunuda yapsaydım diye.ve mümkün oldukça orda bulunduğunuz tüm vakit namazlarınızı haremlerde kılmaya özen gösterin..Allah yardımcınız olsun görmeyenlere gitmeyi nasip etsin mevlam..gitmiş olanlarada tekrarını naip etsin inş..sizden rica ediyorum benim için orda tekrar gitmemi nasip etmesi için mevlama dua edin lütfen..kabeye bakarak dua edin bunun için lütfen :(
editörüm maşallah hacc rehberi gibi anlatmışsınız..inan bir solukta okudum ve kendim gidecekmişim gibide hem heyecanlandım hemde evet bunları yapmalıyım diye kendime yol haritası çizerken buldum kendimidemekki ne yapmak istiyorsak hepsini yapalım sonrasında pişmanlık duyuluyor...hakikten ince bir detay..hiç aklımdan çıkarmicam..gidersem

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~