Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2014, 16:01   Mesaj No:2

RaDaMoN

Medineweb Acemi Üyesi
RaDaMoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:RaDaMoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33823
Üyelik T.: 14 Kasım 2013
Arkadaşları:1
Memleket:izmir
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Dünyevileşme hastalığının iki ilacı

peygamber efendimiz sav bir gün müslümanlara ganimet dagıtırken adamın biri gelip hz peygamberin cübbesini arkadan çekiştirmiş ey muhammed demiş,, sana bazı ganimetler geliyor onlar senin babanın malı deyil banada ver diyordu,, nebi rahmet nebisi sukut ßuyuruyordu: efendimiz çıkarıp adama 3 altın verdi adam: ßu yetmez ey muhammed dahada ver,, efendimiz sav hz bilel ve hz muaz bin cebel'e emir ßuyurdu gidin evime bakın yiyecek birşeyler varsa getirip bu adama verin getirdiler birkaç zeytin biraz ekmek adama verdiler adam: buda yetmez ey muhammed dahada ver,, o sırada zengin takva sahibi bir zat geçiyordu geldi Allah resulune selam verdi ya resulallah dedi şu koca sürüyü görüyormusunuz? yüzlerce deve ve koyun hepsi benimdir ve ben hepsini Allah için size adıyorum infak ediyorum dedi ve gitti,, efendimiz sav mubarek ellerini deminki asi adamın omuzuna attı ve sürüyü işaret ederek ßuyurdu ki: şu koca sürüyü görüyormusun? al götür hepsi senindir adam hayretler içinde kaldı o an Allah resulunun ayaklarına sarıldı ve dediki: Ya resulallah valladi demin buraya gelmeden önce hayatta en nefret ettigim kişi sendin ama şimdi anladım ki sen Allah ın resulusun peygambersin,, çunku verirken hesap yapmıyorsun arkana bakmıyorsun dedi kelime-i sehadet getirip müslüman oldu ve koca sürüyü onune katıp gitti,, Allah cc bizi onun sunnetinden ve sefaatinden ayırmasın inş [Amîn]

VESSELAM