Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Ocak 2014, 20:47   Mesaj No:56

edebali

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:edebali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33804
Üyelik T.: 13 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: BAYAN ÖĞRENCİLERE...ilahiyat okumaktaki amacınız ve hedefiniz.

Alıntı:
zümrazülal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ilin muğlaymış ben istanbulda yaşıyorum ve burda hafızlar her konuda öncelikliymiş birazda arkan olacak diyolar bazı görevler için.
özellikle yeterlilik içn gözümü çok korkuttular benim ama senin dediğin gibi ilmihal ve bu sureler yeterse sabah akşam o güne kadar bunlara çalışırım.bi iznillah.
bende hafızlık yok ama uğraşıcam pes etmek yok yabu deveyi güdeceğim yada güdeceğim Rabbim izin verirse elbette.

Biraz da arkan olacak demişler ya hani sana .
bana da ilk müracaat için müftülüğü vardığımda(ilk sınavı 3 puandan kaçırdım ikincisinde 80 aldım)

ben yeterlilik müracaatı için geldim dedim.o zaman orada ki şef bana dedi ki bir tanıdığın olmazsa bu işler çok zor dedi.ne tanıdığı dedim?
o zaman bir müftülük çalışanından bu sözü duymak beni çok üzdü.birebir yakınlarımdan başka kimseye söylemek istemedim.
demek ki müftülükte bile bu işler torpille oluyor diyecekler diye hiç seslenmedim.
içimden de torpille olacak sa hiç olmasın dedim.
diğer kişi yıllarca uğraşacak hafız olacak ben varmışım sıradan bir İ.H.L mezunu olarak onun hakkı olan işi bana verecekler.
ben yıllarca çıkıp (BİR KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ OLARAK)haram yemeyim diyeceğim ne güzel mantık değil mi?
Allah'a binlerce şükür en ufak bir tereddüt içinde bizi bırakmadı.
karşımıza çok iyi bir müftü çıkardı.
ben ilk görüşmeye vardığımda yeni müftü bana sizin puanlarınız çok iyi neden hemen başlamıyorsunuz dedi?

bence hayatı biraz akışına bırakmak lazım.
çok ısrarcı olmamak,geçen yazdığım sen üzerine düşen görevi yap gerisine takılma.
su akar yolunu bulur demişler ......

SELAMLAR