Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Ocak 2014, 00:04   Mesaj No:60

zümrazülal

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:zümrazülal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37579
Üyelik T.: 15 Ocak 2014
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: BAYAN ÖĞRENCİLERE...ilahiyat okumaktaki amacınız ve hedefiniz.

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
edebali maşallah böyle örnekleri görmek şevkimi artırıyor benimde.

Evlilik sorumlulukları ve çocukla okumaya çabalamak zor, bi de etrafındaki bayanlar gündelik işlere takılmış giderken kitap bile okumazken seni anlamaları da zor. Allahtan bana eşim destek oluyor çok şükür, KPSS için konu anlatım kitapları aldık, bi komşum gelmişti gördü bu kitap ne sınava mı gireceksin yine filan diyor bende evet dedim anlamasını pek beklemedim açıkçası. Aynı dili konuştuğum ilim aşığı insanları etrafımda olmasa da bu sitede görüyorum ve o yüzden bu siteyi seviyorum..
AYNI DERTTEN MUZDARİBİM.
sanki okumak 20 yaşına kadar gerekli olan daha sonra anne,eş,ev hanımı,misafir ağırlayan bie ev sahibesi bunların hiçbiri okuyan anne ,okuyan eş,okuyan ev hanımı vs.vs. olunmuyormuş gibi.
ayrıca akşama kadar nedir bu gündüz kuşağı kadın programları milleti hepten beyinleri uyuşmuş öyle tv izler hale soktular.Allah sonumuzu hayr etsin.

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
zümrazülalcm yarn aöf finallermz var...bi tedirgnim yaa ama ck sükür çalstm bkalm artk hayrlsi insallah.
Rabbim kolaylıklar versin siz yolu yarıladınız darısı bana inşAllah.

Alıntı:
edebali Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Biraz da arkan olacak demişler ya hani sana .
bana da ilk müracaat için müftülüğü vardığımda(ilk sınavı 3 puandan kaçırdım ikincisinde 80 aldım)

ben yeterlilik müracaatı için geldim dedim.o zaman orada ki şef bana dedi ki bir tanıdığın olmazsa bu işler çok zor dedi.ne tanıdığı dedim?
o zaman bir müftülük çalışanından bu sözü duymak beni çok üzdü.birebir yakınlarımdan başka kimseye söylemek istemedim.
demek ki müftülükte bile bu işler torpille oluyor diyecekler diye hiç seslenmedim.
içimden de torpille olacak sa hiç olmasın dedim.
diğer kişi yıllarca uğraşacak hafız olacak ben varmışım sıradan bir İ.H.L mezunu olarak onun hakkı olan işi bana verecekler.
ben yıllarca çıkıp (BİR KURAN KURSU ÖĞRETİCİSİ OLARAK)haram yemeyim diyeceğim ne güzel mantık değil mi?
Allah'a binlerce şükür en ufak bir tereddüt içinde bizi bırakmadı.
karşımıza çok iyi bir müftü çıkardı.
ben ilk görüşmeye vardığımda yeni müftü bana sizin puanlarınız çok iyi neden hemen başlamıyorsunuz dedi?

bence hayatı biraz akışına bırakmak lazım.
çok ısrarcı olmamak,geçen yazdığım sen üzerine düşen görevi yap gerisine takılma.
su akar yolunu bulur demişler ......

SELAMLAR
ve aleyküm selam.
Ben de katılıyorum sözlerinize benim vekilim Rabbimdir diyorm....
Allaha emanetiz.
ÇALIŞIP ÇABALARIM Rabbimde ne nasip ederse odur hayırlı olan.

Alıntı:
mavisakal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bayanlar bizim müesseseye girdi gireli diğer meslekdaşlarımız işsiz...bayanlar otursunlar şükretsinler evlerinde....bırakın erkekler çalışsın
müesseseyi böyle sahiplenmeniz ne güzel ,ama hatırlatmayı kendime bir borç billirim. Hz. Aişe annemiz ilim ve irfan konusunda sahabe tarafından kendisine danışılan bir hanımefendi idi.