Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Şubat 2014, 22:12   Mesaj No:21

dua dilencisi

Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Standart Cevap: Allah Aşkına Talip Olanlara/Ali Parlak

Şunu demek istiyorum:
Aşka talipseniz eğer,
Ameliyata hazır olun...
Doktor(cc) sizi en güzel şekilde ameliyat edecektir.
Size belalarla olgunlaştıracaktır.
Çünkü Gül’e(cc) olan sevgi,
Dikenler(belalar) ile olmazsa bilinemez… Hakkı ile sevilemez…
Hakkı ile zaten sevemezsin de…

Yazı içten ve samimi hissedilerek yazılmış Allah c.c. razı olsun hem okudum hem düşündüm aylardır çevremdeki insanların teselli sözlerine takıldım düşündüm üzüldüm kendimle iç hesaplaşma yaşadım yeri geldi göz yaşlarıma hakim olamadım en yakınımla hatta annemle dahi paylaşamadım onu üzmemek adına..Sınava tabi tutulmaya başladığında insanların yaptığı yorumlar düşüncelerimi dahada derinleştirdi..Hocam bu sözlerin mantığını ben çözemedim hazır bu yazı yazılmış bende tevafuk okumuşken sınavlar yada sizin tabirinizle amaliyatlar üst üstte geldiğinde insanların yorumu "dikkat ettiğim hususları kişileri Allahtan çok sevdiğimi ve Allah onlarla beni sınava tabi tuttuğunu dile getirenler oldu hatta daha ileri gidip geride kalan oğlum üzerinden acımasızca tahminlerini yürütenler oldu kendimi dinlemeye başladım geçmişte dikkat ettiğim hususları defalarca sıradan geçirdim beynimde, inanan insan tedbir alır tevekkül eder benim aldığım tedbirler başımıza gelen musibetlerle içselleştirildi yeri geldi sorumlusu bile tutuldum kendimi sorgulamaya başladım benmi yanlış düşünüyorum yoksa çevremdeki insanların haksız sui zanları çarpık düşünceleri mi farklı ..Allah c.c. merhametine kalben ruhen inanıyorum laf olsun diye değil musibetlerle gelen rahmeti canım yansada sanki yüreğimizin yanan kısmına tedavi uygular gibi ama insanların mantığını çözemedim ben mi yanlış düşünüyorum teselli edeyim derken sanki haşa Allah c.c. benden intikam alıyormuş gibi defalarca dile getirenler oldu ve halada oluyor bugünde bir örneğini yaşadım..MUsibet ve sınavlar hakkında derin ukalaca yorum yapanlara nasıl bir yaklaşım olabilir ?