Konu Başlıkları: Talim Nasıl Çalışılır?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2014, 12:04   Mesaj No:19

Asilem

Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Talim Nasıl Çalışılır?

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Talim Konusunda hocaların hocası Fatih Çollak 'tır.Sonra Davut Kaya gelir.Talim muhakkak birebir hocadan öğrenilmelidir.En faydalı şekli budur.Fakat hoca bulma imkanı yoksa bu hocaların internetteki dersleri de faydalıdır.

Bir de önemli olan düz veya makamlı okumak değildir.Hatasız okumaktır.Hatasız okumayı başardıktan sonra
iyi bir kulak varsa makamlı okuyarak okuyuşu güzelleştirmek mümkündür.
Cevabınız için teşekkürler Ah o hoca sorunu... Mahallelerdeki diyanet kursu hocaların birçoğu tahsis-i huruf eğitimine muhtaç.. Biz bari hocalığa başlamadan halledebilseydik bu konuyu...

Haseki öğrencisi dayımla aynı şeyleri söylemişsiniz takip edilesi hocalar konusunda Fatih Çollak, Davut Kaya, artı olarak dayım Ramazan Pakdil Hocayı söyledi, İst.Haseki hocasıymış kendisi..

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben orta okulu düz lisede okudum liseyi imam hatipte okudum

imam hatip de makama değil tecvide doğru okumaya dikkat ederledi bir de ezberleri verince tamam oluyordu ben de ne yazık ki makamla okumuyorum

bi ara kuran kursu hocası komşuma haftada bir gün gidiyordum onun işleri çok olunca topu topu 5-6 kere gittim gitmedim ama nasıl faydasını görüyordum

netten fatih çollak'ın kuran okumasını bi ara dinledim ama düzenli dinleyip tekrar etmem lazım

kendim de sürekli tecvide mahrece çalışmam lazım ama bebekten misafirden başına geçemedim

asilem sen yeterlilik belgesini almıştın değil mi mülakatda makamlı okumak şartı yok muydu
Seninde bu konuda çalışmaların olmuş anladığım kadarıyla abla.. İstersen birlikte de devam edebiliriz lakin bahsettiğin meşguliyetler insana engel oluyor tabi biraz..

Evet yeterlik belgesi aldım abla ama mülakata girmedim hiç..

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
uzakta olanlar için zor..Ama güzel ..İlahiyat mezununun Kuran okuyamaması ayıp olurdu
Demek ki İlitam da hoca (ne deniyordu?)ve ders görüyorsun.
Bende İlitamdaki Kuran dersini yeni öğrendim şimdi yukarda yazılanlardan zaten aöf okumuşuz ilahiyatı, böyle yüzyüze bir ders olması çok hoşuma gitti tabi mesafe sorunu var ama ilim için diş sıkmak sabretmek gerek galiba..

A.Genç