Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Mart 2014, 00:10   Mesaj No:28

JAZARİ

Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Standart Cevap: Haftanın misafiri ikinci kez HACIYSK kardeşimiz

[QUOTE=serpil;321143]hayırlı olsun.
sağolun hocam , teşekkürler
şu töreni geçsek diyorum artık
şu misafiri misafir olduğuna pişman etsek olmazmı
sorular:[LIST][*]neden hacıysk ?
My name ıs Hacı Yasak
hsyk ile alakanız varmı ? hani şu haşhaşilerin yerleştiği türkiyenin anasını ağlattığı kurum
En son '' ALLAHIM BUNLARI ISLAH EYLE ve CENNETTE BERABER ANANAS YEMEYİ NASİP EYLE '' tarzındaki dualarıma nail olmuşlardı kendileri(tövbe yarabbi)...[*]imammısınız ? imam iseniz neden bu meslek? artısı eksisi ile imamlık nedir?
Evet imamım..
insanı , insanlığı kurtaracak en cazib meslek ,
hakkıyla yerine getirildiği zaman kurtuluşa erdireceğin ve erişeceğin bir meslek ,
yaptığınız hizmetler adına amel defterinizin kapanmayacağı bir meslek ,
bir işe yaramışlığın , bir derde derman olmanın verdiği huzurun en çok hissedildiği meslek ,
kısacası ''Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyanıza , Yarın ölecekmiş gibi ahiretinize çalışın '' şeklindeki hadise en elverişli hissetttiğim meslek

[*]menzil tarikatı ve cübbeli tarikatı ile alakanız var sanıyorum.aslıı ile birlikte bu tarikatlere toz kondurmazdınız bu forumda. anlatırmısınız nedir bu tarikatler? bu tarikatlere davet etseniz beni,beni cezbedecek ne var orda? malınızı tanıtın bakalım
yok ne menzile ne de cübbeli ahmet hocaya mensup değilim , bazen kadiri tarikatinin zikir halkalarına katılıyorum o kadar...- biz buna toz kondurmamaktan ziyade kendimce haklı bulduğum kişi ya da düşünceleri savunmak desek daha iyi olur..birisini davet edecek kadar ilim ve irfana sahip değilim desem düşünceli000
[*]bu forumda "bilinmez", "müslümanlardan", " la diyebilmek" ," zülküf arslan" adları ile musemma tevhid derslerinde ısrarlı bir üyemiz var.onun görüş ve eleştirilerine neden tahamulsuzluk gösteriyorsunuz? savunacak güçmü yok size? çok haklı da diyecek lafmı kalmıyor sizde? bazen uçuyor size katılıyorum.örneğin " AMİN " kelimesini kullanmak put şirk olarak göstermişti.daha sonra tevbe ettiğini söyledi.ama doğrularıda o kadar çok ki?

verdiğiniz nick'ler tek bir hocamıza mı aitmiş , İnanın yeni duyuyorum..zaten tahammül edemediğim zamanlar hocamızın o uçtuğu zamanlarıdır , yoksa hocamızla bi alıp veremediğimiz bişey yok ki , ama şu da var : henüz alıp verdiğimiz bişey de olmadı ... kendimce(bildiklerim çerçevesinde) haklı bulduğum bir meselede karşı tarafı inandıramamanın verdiği psikolojiyle yazılmış cümlelerim olabilir kabul ediyorum , Evet itikadi konular her baba yiğidin harcı değil biliyorum ama doğru ile yanlışı birbirinden ayırmak için de Allame olmaya gerek de yok bence ...