Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Mart 2014, 20:19   Mesaj No:48

NİSAREYYAN

Medineweb Sadık Üyesi
NİSAREYYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NİSAREYYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22593
Üyelik T.: 07 Aralık 2012
Arkadaşları:26
Konular: 29
Beğenildi:15
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Haftanın misafiri ikinci kez "NİSAREYYAN" kardeşimiz

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkürler..

Tağutu kısa öz ve gayet anlaşılır şekilde izah etmişsiniz.

Peki geçmiş dönemin tağutları, geçmiş tarihin çöplüğüne atılarak yok olup gitmişlerdir ve bizlerde bu geçmiş dönem tağutlarıyla karşılaşmadığımız için bizim onları red veya kabul gibi bi imtihanımız olmadığına göre,bu anlamda,

1.tağut insanları Allah ın koyduğu ölçülere ,[hükümlere,kanunlara] değilde kendi çıkardığı alternatif kanunlara bağlı kalınarak bi idare şekli ortaya koyuyor ve bi yandanda namaz vb ibadetleri yapıyorsa,burda nasıl bi red yapılmalı ki,kişi için dininin aslını bozmamış olsun.

2.Allah ın hükmü değilde,tağutların hükümlerinin geçerli olduğu ülkelerde kişi müslüman kala bilmesi için tağutu nasıl red edmelidir.

3.Tağut,kişi olabileceği gibi,bi meclis,bi mahkeme ,bi partide ola bilir mi.

4.faizi,zinayı,kumarı,miras hukukunu,ve insanlar arası muhakeme kurumu olarak Allah ın hükümleri değilde,laik demokratik bi anayasa uygulaması yapılan ülkeler müslüman ülke olabilirler mi..
Maşallah döktürmüşsünüz yine
Yalnız sorduğunuz sorulardan nereye varılacağını kestirmek güç değil
Size öncelikle şunu söyliyeyim gerçi daha önce de belirtmiştim benim ilmim kasırdır bildiklerim gayet azdır ve size kasır bilgimle derim ki evet bir devlet bir meclis bir parti müslümanı Allah tan alıkoyup azgınlık seviyesine getirebilir dolayısıyla tağut olabilir tabiki de
Allahın koyduğu emirler açıktır Kuran ve sünnetle Din tamamlanmıştır nerede yaşarsak yaşayalım
müslümanın gayesi açıktır : ''emri bil maruf nehyi anil münker''
Ayrıca müslüman ülke ile müslüman devlet aynı şey değildir
Misafir olunca sadece soru cevaplamak gerekmiyo heralde
Malum ''her soru cevaplanır soru sorulmaz'' gibi bi tabela yazmıyo burada
Ki zaten o iş benim haddime düşmediği gibi her yiğidin harcı da değildir!

Şu halde ben de size sormak isterim cevaplamama hakkınız da var tabi

Kişi laik devletli bi ülkede yaşayıp da müslüman kalamaz mı?
şu zamanki mahkemelerle istiklal mahkemeleri arasında hüküm verme açısından farklılıklar var mıdır?
sizce bu ülkede helal dairede yaşamak mümkün müdür?
Mümkün değilse hicret etmek mi gerekir?
Tağut dediğiniz ülkede kazandığınız para helal midir?

vedaha bunun gibi bisürü soru.. daha böyle uzayıp gider