Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Nisan 2014, 22:33   Mesaj No:31

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Standart Cevap: Yusuf Suresini Sorularla Tanıyalım

26. d . Bana ve aileme dünyada geçinebileceğimiz kadar mal ve mülk ver.

27. a. Kötülükten kaçınanlar için . Ayet ( 57 ) Ahiret ecri iman eden ve takva yolunu tutanlar için elbette daha hayırlıdır.

28. b. Bunlar karmakarışık hayallerdir. Ayet (44 ) Bunlar karmakarışık hayallerdir. Biz hayallerin tabirini bilmeyiz dediler.

29. b. Yusufun (as) rüyası _ Hapishane arkadaşlarının rüyası _ kralın rüyası

Ayet ( 4 ) Yusuf (as) babasına şöyle demişti; Babacığım , ben rüyamda on bir yıldızla , güneş ve ayı gördüm. Onların bana secde ettiklerini gördüm.

Ayet ( 36 ) Onunla beraber hapishaneye iki delikanlı daha girmişti. Biri' ben rüyamda kendimi şarap sıkarken görüyorum dedi. Diğeride 'ben ise rüyamda kendimi başımın üstünde ekmek götürdüğümü görüyorum, ondan kuşlar yiyor. Bize bunun tabirini haber ver . Çünkü; biz seni iyi ve güzel insanlardan görüyoruz, dediler.

Ayet ( 43 ) Kral birgün şöyle dedi; ' Ben rüyamda yedi semiz ineği , yedi zayıf ineğin yediğini , bir de yedi başakla diğer yedi kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler eğer siz rüya tabir ediyorsanız bana bu rüyamı tabir edin dedi.

30. b. Özü sözü doğru Yusuf (as) Ayet ( 46 ) Ey Yusuf özü sözü doğru kişi ! İçinde yedi semiz ineği yedi zayıf ineğin yediği , bir de yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başağın bulunduğu rüyayı bize tabir et. Umulur ki ! ben insanlara ( ikna edici bir cevapla ) dönerimde ( senin değerini ) bilirler.