Konu Başlıkları: Bir Anı..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Nisan 2014, 21:14   Mesaj No:1

İslaminesil

Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir Anı..

Bir Anı..

Bilmiyorum belki yanlış konu başlığında konu paylaşacam yanlışk varsa kusura bakmayın...
Tarih 1998 yaz aylarında bir perşembe aksamında başımdan geçen üzücü bi o kadarda aslında perdelenmiş gözlerin fal taşı gibi açıldığı yatsı namazı sonrası..

Doğulu kardeşlerim daha iyi bilir doğuda hayat yaşantısı çok zordur,bir

evde erkek ne kadar birey varsa çalışmak zorundadır yoksa evin geçimi evin idamesi zor olur..Bende lise 3 de hem okuyor öglenleride bir

işyerinde çalışıyordum,çalıştığım yer islami kuralları yaşamaya elverişli ve olgun bir yerdi cami de hemen yanımızdı,namazlarımı genellikle cemaate gider kılardık,özellikle yatsı namazları çok hoş olurdu,nedeni ise sonrası

paydos olmasındandır ki herhalde,erken bitermek isterdik. ve yine bir perşembe akşamı yatsı namazından 3 arkadaşla beraber çıktık ,camı kenarında wc lerin yanı kuytu yerdi orda sigara içer öyle giderdik,ve yine

öyle yapalım dedik çıktık sigaramızı yaktık yoldan geçenlere yıkılan piriket aralarında bakıyorduk yolda loş birde ışık oluyordu,o sıra cemaat de dağılmaya başladı,imam efendide camiyi kilitliyip çıkıyorduki yol kenarinda bir sivil araç Toros durdu ve imamla konuşmaya başladı,biz sus pus

olmuştuk imam bizi sigarayla görmesin diye ,ve arabada 2 kişi vardı imama talimat veriyorlardı ,imamda tamam diyiyordu,arabadaki iki kişi konuştukça tüylerimiz diken diken oluyordu,orda belki ayaklanmamız

gerekirdi tepki koymamız gerekirdi ,belki hem yaş hemde korku ile sus pus olup oturduğumuz yere çakıldık..Talimatlar Cuma namazı talimatlarıydı..

Konu Sahibi İslaminesil 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Babadan Evlada Cevap. Makale ve Köşe Yazıları Kara Kartal 18 6315 13 Kasım 2017 20:19
Asrın Kerbelasi Filistin.. Serbest Kürsü Mihrinaz 3 1665 13 Kasım 2017 17:55
Dūşlerim... Makale ve Köşe Yazıları su damlası 2 1601 12 Kasım 2017 06:51
Mynmar ve Biten Muslumanligimiz... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 0 1440 16 Eylül 2017 21:06
Veyl Olsun... Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 3 1583 16 Eylül 2017 21:04