Konu Başlıkları: Bir Anı..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Nisan 2014, 21:35   Mesaj No:2

İslaminesil

Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Bir Anı..

Araba gitdi imam efendide sağına soluna bakınıp evinin yolunu tutdu herhalde,Peki bizler pişmiş kelle tabiri yerinde olacakki donup kaldık ,irkildik ayaklandık kendi aramızda iştisare yapmaya başladık ,kime nasıl ne diyecezde uyaracaz ,bu soru ile evlerimize gitdik ,sabaha kadar uyuyamadım sadace ben değil diğer arkadaşlarda uyuyamamış olacaklarki sabah erkenden işyerlerine gelmişlerdi okul olmasına rağmen..

Bir araya geldik o gün 29 ekimdi herhalde O günün ne bayramı olduğunu bilirler.Ne yapacaz diye bir abimizin yanına gitdik olayı onlada iştişare etdik ve cami ahalisindeki ılımcıların dedikleri tabir ile radikal sivri uçlu kardeşleri uyarmak için çalışmaya başladık amaç galayana gaza gelmemeleridi..

Çünkü o akşamkiler sivil polisti cuma namazında hutbe sırasında ayağa kalkacak düzene ve imama hakaret edeceklerdi.Sivri uçları da arkasında çıkartıp misafir edeceklerdi.Halkıma Bu oyunları oynadılar o tarihlerde...

Biz arkadaşları kardeşleri uyardık ve hazırlığımızı yapıp cumaya gitmeye başladık,imam hutbeye cıktı sakin ve dolgun batı tonuyla konuya başladı o günki diyanet hutbe konusuda 29 ekim bayramıydı,başladı camileri ahıra çevirenleri ,seydaları şeyhleri asanları övmeye ,hutbe konusu buydu o tarihlerde bu ülkemizde,...

Gözüne biber sürdüğüm yakışıklı uzun boylu uzun saclı bir genç irkildi hutbe sırasında ayağa o yanık sesi ile imama seslendi,ALLAHTAN KORK BE İMAM!!!! olayın farkında olmayan cami ahalisi korktu ne oluyor diyoarlardı kendi içlerinde ve o Ayakta olan konuşmaya başladı Müslüman bacılarımız örtüleriyle okula gidemiyor örtüleri açılıyor ,bu devlet Müslümanlara zulmediyor sen gelmiş bize 29 ekimden bahsediyon,

Tespitleri doğru ve hak olanı diyordu lakin ,Hakkın doğrularını kullanıp hakkın yolunda gidenleri avlamaktı... Adam sözünü bitirdi çıktı ardındandan bir kişi daha çıktı ve İmam (Belam) bir şey olmamış gibi devam etdi hutbesine .....

Namaz bitdi cuma ahalisi dışarı çıkmaya başladı ne ilginctirki herkes imama Allah kabul etsin diyorlardı ,oysaki bilmiyorlardı ki bilmyordukki asıl maksat imamlık değilmiş...

Bu olayı namazdan önce anlatdığğımız abilerimiz olayında vuku bulmasıyla üzüntüü içersinde imamla konuyu konuşmak için misafiri oldular...

Gerisi ni merak ediyosanız devam edeyim ne ilginçtir ki cami imamının 3 günde tayinin Antalyaya çıkardılar....