Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Nisan 2014, 06:29   Mesaj No:6

Fatıma-i Zehra

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Toplumda Yaygın Olan Bazı Batıl İnançlar Nelerdir?

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
allah razı olsun fatma

yine çok güzel konuya değinmişsin
=))

Alıntı:
tecelli Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirin, askere gidenin veya yola çıkanın arkasından su dökmek,
Elden ele sabun, makas, bıçak, iğne ve soğan vermenin uğursuzluğuna inanmak, - Sağ elinin içi kaşındığında para geleceğine, sol elinin içi kaşındığında da para çıkacağına, ayak altı kaşındığında da yola çıkılacağına inanmak,
bunlarda

Diyanet, “21. Yüzyıl Türkiye'sinde Hurafeler” adı altında hazırladığı kitapta,
daha çok batıl inanışlar
emeginize saglık kardesim maalesef bir çoguna bilinçsizce devam ediyoruz
kaynak vermeniz güzel olmus =))

Alıntı:
Nesli_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aman Allahım toplu bir şekilde görünce kötü oldum şok oldum resmen,
toplumda bu tarz inanışların olması utanc verici ve üzücü !! nelerden medet umar oldu oldu insanoglu renkli bir boncuğun koruyuculuğna,Ağaca bez bağlayp istek duaların gerçekleşmesini bekleme,gAybı kahve telvesınden öğrenmeye çalışma,Kulak cinlamasi,kaşıntı,göz seyirmesıne kadar uydurulmuş !
=))

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Batıl inançların özünde yatan , topluma , bireylere bazı bilinmesi gereken şeyleri öğretmeyi korkutarak sağlamaktır. Batıl inançların büyük bir bölümü efsanelere dayanır. Daha saymakla bitiremiyeceğimiz batıl inançlara ben de devam edeyim.

* 13 rakamının uğursuzluğuna inanmak
* Ayakkabıların, terliklerin ters dönmesinden dolayı uğursuzluk sayarak hemen bunları düzeltmek yoksa ölürsün
*Kulağın çınladığında birinin seni andığına inanmak. Buda yetmiyormuş gibi sol kulağın çınlıyorsa kötü, sağ kulağın çınlıyorsa iyi olarak anıldığına inanmak
* Hıçkırdığında aklından sevdiklerinin adını geçirirken hıçkırığın hangi ismi anarken duruyorsa işte o isim seni anıyordur
*İyi birşeylerden bahsederken ve zarar gelmesini istemiyorsan tahtaya 3 kez vurulması gerektiğini
*Ölünün yıkandığı evde üç gün ışıkların yanması gerektiğini
* Bir kişinin önüne tavşan çıkarsa uğursuzluktur, mümkünse o yoldan geri dönülmeli
* Çay bardağından kaşık kaşık çay içersen borcunun çoğalacağını
* El bağlamanın kısmeti kapatmak olduğunu
* Akşam soğan yenilen eve meleklerin girmeyeceğini
* Gece evden eve tuz ve turşunun asla verilmeyeceğini
* Gelinin ayakkabısının altına kimin ismi yazılır ve en kısa zamanda o isim ayakkabının altından silinirse hemen evleneceğini
* Ayrıca iki bayram arası asla evlenilmez .......

Fatma_i Zehra bacım benim aklıma gelenler bunlar daha bunun gibi nice hurafeler var, Rabbim bizleri ehli sünnetten ayırmasın.
=))