Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2014, 21:46   Mesaj No:7

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslüman Olduğu Ölünce Anlaşıldı

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sayın ALİ70 arkadaşım,yukarda saydığınız 6 madde kişinin müslüman olduğunun delili olduğuna diar deliliniz nedir..

Hiç bir peygamberin indiriliş gayesi yukarda saydıklarınız olmadığı halde bu kanaate nasıl vardınız.

Ayrıca islam düşmanı türkan saylan vb lerinide aynı şekilde yıkayıp gömmediler mi,yani bi insanın islama göre defni veya sünnetli oluşu hangi delille o kişinin müslümanlığına nasıl işaret ediyor onu açıklayın lütfen.
Sayın bilinmez arkadaşım, yukarıdaki kişinin müslüman olmadığına dair sizin deliliniz nedir?
1. Bütün bu deliller bana kafidir.
2. Başucunda bulunan Kur'an'ı Kerim bana delil olarak yeter.
3. Peygamber efendimiz(sav), benim için ölçüdür. Çünkü o(sav), sahabe efendilerimizden birine, kelimei şahadeti korkudan getirdi diye savaşta birini öldürmesinden dolayı, ''Kalbini yarıp ta baktın mı'' diye defalarca sormuş azarlamaştı.
4. Adam müslüman olduğunu sadece çevreden gizlemiş. Ama ailesine vasiyette bulunmuş. Yani dinini yaşıyor evinde. Belli ki diğer hıristiyanlardan veya birilerinde korkmuş. Bu durumda ben bu şahsı Ammar bin Yasir'e benzetirim. Çünkü o ruhsatı Resulullahtan(sav) aldı. Bu ise bu durumdaki her müslümana verilmiş bir ruhsat.

Peki siz açıklar mısınız:
1. Ebu Cehil'e benzetmenizin delili nedir?
2. Önünüze gelene kafir damgası vurma ruhsatını kimden aldınız?
3. Sizin için birine(özellikle de ailesi) bu müslümandır dedikleri halde, hayır değildir diyebilme cesaretini aldığınız delil nedir?
4. Herkese ve herşeye karşı sui zanla yaklaşmak sizce tehlikeli değil mi? Değilse deliliniz nedir?
5. Özellikle en yakınlarının müslüman olduğunu söylediği halde, tanımadığınız biri hakkında burada bana delil sorma hakkını bulduğunuz delil nedir?