Konu Başlıkları: Büyüklük Devrinde Çocuk Olmak
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Mayıs 2014, 11:50   Mesaj No:2

Nesli_Nur

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Standart Cevap: Büyüklük Devrinde Çocuk Olmak

günümüzün klasık ebeveynlerinde malesef bu yazılanların hepsi mevcutt...
iki dk.çocuğuyla top oynamaz,ilgilenmez ama akıllı telefonuyla saatlerde candy crush oynayabilir,prize bağımlı gibi bir yandan akıllı tlfnlarını şarj ederler bir yandan oynarlar bu onlar için zor değil ...
Geçen gün yeğenm okul servisini kaçırdı sonradan ben okula bıraktım gittiğimde beslenme saatiydi çocukların önündeki yiyecekler görünce çok üzüldüm , zeytin ,peynır, yumurta,süt,peynir görmeye hasret kaldım..güya uylması için bi beslenme prog.verilmiş,Tüm çocukların önünde hazır yiyecekler vardı o an anladım yeğenim Vildanın ısrarla' bana para verin ben okulda alırım bişeyler dedğini'..
Velhasılı kelam çocuklar sevgiyle,ilgiyle,şevkatle büyürler ..elektronk oyuncaklarla,hazır besinlerle,ilisizlikle değil...
Biyolojik olarak anne-baba olabilir herkes ama iyi evlat yetiştirilemez ..Bugün onlarla ilgilenilmesi gereken zamanlardan kısılan dakikaların,saatlerin bedelini ileride çok ağır ödeyecklerini bilmeleri gerekir . Sonra falancanın oğlu kızı bunu yaptı ,şunu kazandı diye örnek gösterirler tabii hiç düşünmezler falancanın annesi babası çocuklarıyla ilgilendii bir çok şeyden feragt etti demezler ...

azranur ...