Konu Başlıkları: bosuna mı okuttuk!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Mayıs 2014, 19:47   Mesaj No:11

seb-i aruz

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
seb-i aruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:seb-i aruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21933
Üyelik T.: 23 Kasım 2012
Arkadaşları:16
Konular: 33
Beğenildi:12
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: bosuna mı okuttuk!

Alıntı:
Tuba_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Boşuna mı okuttuk, kendi ayakları ustunde dursun dusuncelerinin kotu tecrubeler sonucu dogdugunu dusunuyorum.
Islami acidan baktigimizda kocasi olen kadina bakmakla yukumlu kimseler vardir. Yasiyorsa babasi, abisi vb. Ama islami noktadan okadar uzagiz ki boyle dusunen babalar abiler de cok azdir su zamanda.
Kadinin basina gelecek kotu durumlar icin Allah'a siginmasi ve tam anlamiyla tevekkul etmesi gerektigine inaniyorum. Ama tevekkul etmek icin elimizden gelen herseyi yapmamiz gerekir.
"Elimizden gelen hersey " kısmına ben kadinin zor durumda kaldiginda calisabilecek bir meziyetinin olmasi gerektiginide ekliyorum. Oyle ya kocası ölebilir veya hasta olup calisamayacak durumda olabilir. Elinde ya bir diploma olmali ya da kazanc saglayabilecegi bir el becerisi olmali.

Diplomaya da bakis acimiz hastalik veya ölüm durumunda yalniz kalirsak biseyler yapabilmek icin olmalı daha en bastan bosanma faktörunu dusunmek bunun icin acik kapi birakmak olur ve evlilik icin gerekli olan tam teslimiyet en basta sarsilir.
evet bu konuda haklsnz bunu bende boyle dusunuyorum boyle dusunenlere degl zaten tamamen dunyevı dusunceler e karsı

Arzu hevâdan geçelim gel dosta gidelim gönül.” — Yunus Emre k.s.