Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Mayıs 2014, 13:27   Mesaj No:48

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Site İçi Yardımlaşma Bölümü

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Afedersiniz kıymetli hocam..sesim duyulsun diye azıcık öyle şey oldu işte...neyse...

ama işe yaramışta sanki

geçen yıl çocuklara verdikleri kitaplar var elimde..kaynak açısından sıkıntım yok hocam..

istediğim çocukları hem sıkmamak,hemde gevşek bırakmamak adına günlük kaç saat ders var..

Kuranı meal olarak okutmak istiyorum ..bu noktada nasıl başlamalıyım..onuda bir yazarsanız hani..tehdit değilde rica haniince düşünceniz ve nezaketiniz için ayrıca teşekküe ederimm.kitaplar var elimde ..saygılar...
diyanet günlük 3 saat haftada 15 saat ders uyguluyor.
Bence meal şimdilik erken. Çocuklara namaz kılın dayatması yerine niçin namaz kılıyorum neden kılmam lazım ve kıldığım namazın amacı nedir ? soruların cevabını beyinlerine kazımak daha kalıcı ve anlamlı olacaktır. Yani kişiliklerine imanı inşaa edeceksiniz. Kaba inşaatınız sağlam ise istediğiniz şekilde konfor ekleyebilirsiniz. ama iskelet çürükse manikür pedikür kaş göz bakımı cenazeye uygulanır gibi işe yaramayacaktır.
Onlara hurafesiz hormonsuz gelenekçilikten taklitten beri bir iman şuurunu aşılayın. Cehennem korkusu ile değil cennet sevdasını aşılayın. Bunu yaparken hurafe bidat uydurma hikayemsi menkıbelerden uzak durun. imanı inşaa etmeyi başarırsanız o çocuğu kazanırsınız. Çocukta iman bilinci gelişirse fiiliyata siz istemeseniz de öğretmeseniz de o çocuk araştırıp öğrenecektir ve uygulayacaktır.
gelenek olan İslami eğitimde yanınıza yaklaşan çocuğu oku bakalım kulhuyu elhamı yada öğretiyoruz. Tamam çocuk dindar oldu yanılgısından uzak durun.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.