Konu Başlıkları: Çocuk İnsanı iyi eder
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02Haziran 2014, 22:29   Mesaj No:5

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Çocuk İnsanı iyi eder

Alıntı:
azranur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
40 gün onun gibi olup,sonra hep onun gibi kalırsam,iki çılgın bu eve nasıl sığarız
çok güzel bir yazı
ben özledim azranur u ama
onunla sohbet etmek çok hoşuma gidiyor
bence senin kızın sizin aileyi dengede tutuyor

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yine çok güzel bir konu her zamanki gibi...çok teşekkür ederim.Rabbim razi olsun ,bu birbirinden anlamli ve değerli vede eğitici konulari bizimle paylaştığın için
sende okuyup zaman ayırdığın için çok teşekkür ederimRabb im razı olsun.
Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çok güzel ve anlamlı yazı

emeğine sağlık fatma
evet bu gibi yazılardan çıkarılması gereken çok ders var.
öncelikle çocuklarımız evimizde biblo değildir..
ta küçük yaşta bizlerin sözlerini davranışlarını beynine kaydediyor..
sonrasında çocuk büyüdükçe konuşmalarına bakıyorsunuz sizin cümlelerinizle hitap ediyor ..
o yüzden hal ve hareketlerimize,konuşmalarımıza çok dikkat etmeliyiz..ve onunda bi birey olduğunu unutmamalıyız...

bazen bakıyorum kadın öyle bi konuşmaya dalmış ki arkadaşıyla,evladı çırpınıyor yaptığı resmi gösteriyor taktir bekliyor..kadın da karşısındakine konsantre çocuğunu görmüyor,duymuyor..
oysa çocuğun istediği tek şey onu duymamız..ona karşılık vermemiz..komşumuzla muhabbetimizi başka bi zaman diliminde de yapabiliriz..ama çocuğumuzun o anı beli de hiç olmayacak..

mutluluğu dizilerde arayan ailelere de okutmak lazım bu tip yazıları.mutluluk yanı aşımızda..

"Bırakın âlemi, dünyayı, her şeyi… Bir kuluçkaya yatar gibi çocuğunuzu bir iyi edici olarak alın koynunuza… Bırakın kendinizi onun iyi edici ruhuna, bağlanın… Çıkartın kendi gözlerinizi, onun çocuksu gözleri ile yaşama bakın… Çocuk olun yani… Zıp zıp zıplayabilecek kadar çocuk…