Konu Başlıkları: 2014 KPSS Önlisansa Girecekler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26Haziran 2014, 12:40   Mesaj No:60

tükenmez kalem

Medineweb Üyesi
tükenmez kalem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tükenmez kalem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33624
Üyelik T.: 11 Kasım 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 2014 KPSS Önlisansa Girecekler

Alıntı:
aise Üyemizden Alıntı Mesajı göster
diyanet açıklmasında şöyle söylemiş
'' Açıktan atamalar ve sözleşmeli alımlar, belirlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına sahip olanlardan KPSS puanı başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar adayın çağrıldığı sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre yapılmaktadır.Başkanlığımız ilgili mevzuatında söz konusu kadrolara 15 Ekim 2014 tarihinden sonra atanacaklar için yeterlik şartı kaldırılarak; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Başkanlığımız arasında imzalanan protokol ile KPSS’ye Başkanlığımız din hizmetleri sınıfına ait kadrolara atanmak isteyenlerin mesleki bilgilerinin ölçüleceği Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) eklenmiştir.
Bu itibarla, Başkanlığımız din hizmetleri sınıfına ait kadrolarına 15 Ekim 2014 tarihinden sonra ilk defa açıktan veya sözleşmeli atanacakların KPSS’de Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna ek olarak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumuna katılmaları ve bu iki oturum sonucunda alacakları puanlara göre hesaplanacak KPSSP-122 (ortaöğretim mezunları için), KPSSP-123 (ön lisans mezunları için) ve KPSSP-124 (lisans mezunları için) puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.
''

herhangi puan bildirimi yapmamış .
Geçmiş atamaları göz önünde bulundurarak 70 ve üzeri diye forumlarda ve sitelerde bir baraj konulmuş deneyimlere göre.
Bende puan sınırı daha duymadığım için ondan sordum..
Ama şöyle birşey var eskiden yeterlik ve kpss sınavlarının puanları ayrıydı. Yeterlik 70 alındı mı belge kazanılıyordu ve kpss puanı da imamlık-müezzinlik-kkö ve eğitim durumuna göre değişiyordu.
Ve yanlış hatırlamıyorsam diyanetin alım için başvurularında baraj 40 yazıyordu.
Şimdi hepsinin ortalaması olunca kaç puana belge var sayılcak kaç puana atanılcak