Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27Haziran 2014, 15:43   Mesaj No:13

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Standart Cevap: MEDİNEWEB'CE RAMAZANA HAZIRLANALIM...

Rabbimiz nasip ederse '' On bir ayın sultanı'' na kavuşmak üzereyiz. Yarın oruçlu olacağız inşallah...

Ramazan ayı , manevi ticaret mevsimidir. Mevsiminde yapılan ticaretin payı bir başkadır , daha çok kazandırır. Hasat zamanında mahsul almazsanız , daha sonra alacağınızdan iyi bir netice elde edemezsiniz. Bu ayda bizlere çok müjdeler var . Hadis-i şerifte ;
'' Ramazan ayını , oruç tutarak , ibadetlerle , haramlardan sakınarak , mükafatını Rabbinden bekliyerek geçiren müminin bütün günahları affedilir. Annesinden yeni doğmuş gibi günahsız olur''

Orucun diğer ibadetlerden farkı , onda gösteriş yoktur. O , kul ile Rabbi arasındadır , başkalarının haberi bile olmaz. Oruç gizli bir ibadettir , kimse fark edemez, ondan ancak Yaratıcımızın haberi olur. Rabbimiz şöyle buyuruyor ;
'' Ademoğlunun bütün amelleri kendisi içindir , oruç hariç. O benim içindir. Yemesini , içmesini , nefsani arzularını benim için terkediyor, onun karşılığını da ben vereceğim''.

Gösterişten , riyadan uzak , Allah (cc) için yapılan ibadetler çok kıymetlidir. Hanım evliyalardan Rabia-i adviyye hazretleri bir münacatında diyor ki ;
'' Ey Rabbim ! Senin rızanı kazanabilseydim , bana kafi idi. Başkaları razı olmuş , olmamış , beğenmiş , beğenmemiş hiç kıymet ifade etmez. Çünkü; toprağın üzerinde ne varsa toprak olmaya mahkumdur.''

Ramazanınız bol kazançlı geçsin inşallah.

Alıntı....