Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Temmuz 2014, 19:07   Mesaj No:54

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

Alıntı:
BİR-i Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şeytanların gösterdiklerini burda ifşa etmemi ister misiniz. Bu durum bunları okuyan bir Müslüman ı Allah a da yaklaştırabilir dinden çıkmasına da ön ayak olabilir.Sonuçta her iki ucada hizmet edebileceği için şimdilik durdurulmuyorum.Karar sizin
Bak güzel kardeşim, eğer sözlerinde ciddiysen seninle ciddi konuşacağım. Anlaşılan sen bu yolda yalnız gitmeyi göze almışsın. Yalnızlık Allah'a mahsustur bunu bil. Hele bilmediğin yolda kılavuz olmadan hiç varamazsın. Diyelim ki vardın, nereye vardığını bilemezsin.

Herkesin bir gün vereceği bir canı var. Eyvallah... Ecel şerbeti gelince içeriz elhamdülillah. Ama giden can ise sorun yok. Sorun nerede? Sorun insanın imanında.

Şeytan senin canını ne yapsın? Şeytan senin canına değil, imanına taliptir. İmanını alabilmek için karşına geçip(yani sana görünüp) seninle sohbet edebilir, senin ne muhteşem güçler kazandığını sana anlatabilir. İnanacak mısın?

Bu yola kılavuzsuz girilmez. Sen bu yola girmeye niyet edersin. Mürşit bulmazsın. Allah senin için Hızır'ı görevlendirir. Eğer mürşit bulamadıysan ve de nasibin varsa mürşidin Hızır olur. Mürşit bulursan da gördüğün olağanüstü olayları onunla paylaşırsın ki, sana nasıl davranacağını anlatır. Yoksa dediğim gibi, şeytan senin canına değil, imanına taliptir. Bu yolda da insanların zaaflarını çok iyi bilir. Lütfen yalnız yapayım deme...

Şeytanın ezelde Allah huzurunda ettiği yemini duymadın mı? Önünden arkandan, sağından solundan gelecek... Şeytan deyip geçme, en kral alimden daha alim... Ben ne yaptığımı biliyorum beni kandıramaz mı diyorsun? Sadece sanıyorsun derim...

Şeytanın gösterdiklerini ifşa edeyim diyorsun... Allah aşkına söyle sen oturup onu dinliyor musun?

Ha bir de... Her iki uca da hizmet edeceği için durdurulmuyorum diyorsun. Seni durdurmayan kim? Karar sizin diyorsun. Ne kararı? Sen şeytanın elinde oyuncak olma yolundasın farkında değil misin?

Bak yazmayım dedim ama bir din kardeşimin göz göre göre tehlike içine gittiğini görünce duramadım...

Eğer bizimle dalga geçmiyorsan,
Eğer duygularında samimiysen,
Git bir mürşit bul ve derdini anlat. Onlar bu yoldan geçmişlerdir. Elinden tutacaklardır. Sakın yalnız yapma...