Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Temmuz 2014, 04:00   Mesaj No:6

mustafa ast

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mustafa ast isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44470
Üyelik T.: 25Haziran 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Amel Defteri, Hesap Kitabı

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ayetler genele hitabtır,özellikle vahiye ve vahiynin pratiği olan Rasulullahın yaşadığı dine uymadığı halde,yaptıklarının doğru ve hayırlı işler olduğuna inanan zavallıları kapsar..
bilinmez kardeşim,biz tasavvufla uğraşanları sanki bir brahma,bir buda muamelesi yapmayı kes artık,bizler muminiz senin gibi başka bir din uydurmuyoruz,sana bir soru eğer biz ehli dalaletsek o zaman yunus emre,mevlanada mı ehli dalaletti,eğer bunu kabul ediyorsan sana Bi şey demeyeceğim,keskin konuşmalar ,atıp kesmeler ve kuranı kafasına göre ilimsiz yorumlamalar cahillerin işi,bu fakir omrunu dini mubin ilimlerine verdi imam hatip ilahiyat 15 yılda ihtisas okudum ama senin gibi ahkam kesemiyorum,cahil cesatli olur,halkımız din olunca konu birer alleme kesilir fetvaya başlar,bu fakir bir fetva verecek olsa tam bir gün hazırlık yapıyorum,sonra veriyorum,siz fetvada değil insanları tekfir ediyorsunuz bak yaptığınız çok riskli bir şey ,muctehid alimler tekfir edememiş çok kaçınmış sana ne oluyor dostum,sen kuran ve hadislerden 73 bin hüküm çıkaran Ebu Hanife hazretleriinden ustunmusun yoksa ilim yerine kopyala yapıştır alimliği mi var,vah sana vah,burda Muhsin kardeşim bu acizlere yol gösteriyor aydınlatıyor bizi,sana ne oluyor,sen necisin kardeşim dimi adama sorarlar,seni tövbeye davet ediyorum.