Konu Başlıkları: Müslüman flörtçüler !!!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2014, 00:27   Mesaj No:4

Fatıma-i Zehra

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Müslüman flörtçüler !!!

Yaptığım hatalar herkese ibret olsun

"Hikayeme nerden başlayım bilmiyorum ama neresinden tutarsan elinde kalıyor denir ya aynen öyle. En iyisi en baştan başlamak. O zamanlar 19-20 yaşlarındaydım ister cahil diyin ister kör diyin. internette tanıştığım bir "tesettürlü" kıza aşık olmuştum. mesajlar, resim göndermeler, telefonda konuşmalar hatta en sonunda kamerada konuşmalar derken haramın her türlüsüne bulanmıştım. O zamanlar sevgilim "tesettürlü" diye bir de gururlanıyordum. Idrak edemediğim tarafı ise özde değil sözde "tesettürlü" olmasıydı. Hani şu bazı resimlerde gösterdiğiniz başında bir bez parçası bulunup, dar kotlar giyenler var ya o cinstendi, neyse. 1-2 sene yüz yüze bile görüştükten sonra evlenelim dedik. Ailelere söylemek gerekiyordu. Ama haramlarla başladı ya öyle de devam etmeliydi. Ne de olsa temeli haram ve günah olunca devamı da öyle olmalıydı. Ailelerimize türlü yalanlarla anlattık. Sancılı bir isteme, söz, nişan döneminden sonra resmi nikahımız da kıyılmıştı. Artık daha da rahat görüşüp buluşuyorduk. Ben yurt dışında yaşadığım için düğün yurt dışında olacaktı. Vize işlemleri sürerken gelinlik krizi patlak verdi. "Hayatımda bir kere evleniyorum açık gelinlik istiyorum. Evlendikten sonra daha da çok kapancam" diyordu. O an bişey oldu ve dedimki; çocuklarımın annesi bu kız mı olacak? Tesettürün pazarlığı olur muydu? Tabi ufak tefek başka şeylerde birikmişti ve bu işi sonlandırmanın vaktinin geldiğini anladım. Düğün olmadan boşandık...

Şimdi mi? Boşanalı 2 yıl oldu ve halime şükrediyorum o pis günahkar haramlarla dolu günlerden kurtulduğum için. Boşandıktan sonra ayetlerle hadislerle tanıştım Elhamdülillah ve yaşadıklarımdan hep bir ders çıkardım. O zamanlar tesettür gibi gördüğüm bez parçasının tesettür olmadığını anladım....

Bazılarının "eee ne yapalım şimdi, niye yazdın ki" dediğini duyar gibiyim: Yaptığım hatalar herkese ibret olsun. Haramla başlayan hiç bir şeyin sonu helaldeki gibi olmuyor. Battıkça batıyor insan. Büyük aşk büyük felaketi oluyor insanın (Mazallah). Ve anladım ki; helaldeki güzellik ve hoşluk hiç bir haramda yokmuş. Inşaallah bunu herkes okusun ve harama düşmeden kendini kurtarsın...."

NOT: Gerçek bir hikayedir ve alıntıdır. Rabbim bu gençten razı olsun !