Konu Başlıkları: KPSS istişare bölümü
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Temmuz 2014, 18:29   Mesaj No:164

abdemir

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:abdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27426
Üyelik T.: 18 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: KPSS istişare bölümü

Alıntı:
EyMeN&TaLhA Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben bu konuyu öysm den bi yetkiliyle görüşmüştüm.ben de 4 yıllık lisans mezunuyum aynı zamanda 2 yıllık ön lisans mezunuyum.sınava girdiğim zaman öysm 4 yıllık eğitimi baz alıyor.2 yıllık bölüm geçerliliğini yitiriyor.ama yeterlilik sınavının şartlarında şu ibareler var;

a)DHBT’ye başvurular, lisans düzeyinde sınava katılacak adaylar için KPSS Lisans başvuruları ile birlikte; ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar için KPSS Ortaöğretim/Ön lisans başvuruları ile birlikte elektronik ortamda ÖSYM tarafından alınacaktır.

b)2014 yılında sınava başvurular, lisans düzeyinde sınava katılacak adaylar için 5-14 Mayıs 2014 tarihleri arasında 2014-KPSS Lisans başvuruları ile birlikte; ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar için 08 Temmuz-24 Temmuz 2014 tarihleri arasında 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön lisans başvuruları ile birlikte elektronik ortamda alınacaktır.

KPSS’de Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna ek olarak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumuna katılmaları ve bu iki oturum sonucunda alacakları puanlara göre hesaplanacak KPSSP-122 (ortaöğretim mezunları için), KPSSP-123 (ön lisans mezunları için) ve KPSSP-124 (lisans mezunları için) puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.
Dhbtye lisans kpssye girerken basvurdum zaten ama onlisans mezunu ilahiyatci olarak nasil atancagim bilmiyorum?