Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Temmuz 2014, 16:35   Mesaj No:33

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Standart Cevap: KEHF suresini sorularla tanıyalım

Alıntı:
GÜLNİHAL2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
46- Zülkarneyn, Ye'cûc ve Me'cûc un yaptığı bozgunculuğa karşı, orada bulunan kavme nasıl destek olmuştur?
A. Petrol dökerek
B. Taş atarak
C. Demir kütleleri ile
D. Hendek kazarak
C. Demir kütleleri ile

Ayet ( 96 ) '' Bana demir kütleleri getirin. Tam iki ucunu denkleştirdiği zaman körükleyin dedi. Tam onu bir ateş haline getirince de getirin bana , üzerine erimiş bakır dökeyim dedi.''
47- kafirlerin konağı neresidir?
A. Cehennem
B. Saray
C. Köşk
D. evler
A. Cehennem

Ayet (102) '' O kafirler beni bırakıpta kullarımı kendilerine dost edinecekler mi? Biz Cehennemi o kafirler için bir konak olarak hazırladık''
48- rabbine kavuşmayı uman kişinin yapması gereken nedir?
A. Günah işlememek
B. iyi iş yapıp, Rabbine ibadette hiçbir şeyi ortak koşmamak
C. dünya hayatına dalmak
D. cehennmeden uzak durmak
B. iyi iş yapıp, Rabbine ibadette hiç bir şeyi ortak koşmamak

Ayet (110) '' Deki; Ben sadece sizin gibi bir insanım, ancak bana İlahınız O'nun için her kim Rabbine kavuşmayı arzu ederse Hayırlı bir iş yapsın ve Rabbine yaptığı ibadete hiç bir ortak karıştırmasın''
49- hangisi insanların cehennemlik olma sebeplerinden değildir?
A. İnkar
B. Ayettelele alay etmek
C. Hepsi
D. Resulleri alaya almak
C. Hepsi

Ayet (105) '' Bunlar rablerinin ayetlerini ve O'na kavuşmayı inkar etmişlerdir. Hayır namına yaptıkları bütün işler ziyan olmuştur''
Ayet (106) '' İşte böyle inkar ettikleri için benim ayetlerimi ve Peygamberlerimi eğlence yerine aldıkları için onların cezaları Cehennemdir''
Ayet (56) '' Oysa Biz gönderdiğimiz Peygamberleri ancak müjdeleyici ve uyarıcı olarak göndeririz. İnkar edenler ise, hakkı batılla ortadan kaldırmak için mücadele ediyorlar. Ayetlerimizi ve kendilerine yapılan uyarıyı eğlence yerine aldılar''
50- Allah ü teala “insanların hangisinin daha güzel amel edeceğini denemek için yeryüzündeki herşeyi ” ne yapmıştır?
A. Hediye
B. makam
C. Ziynet
D. Şöhret
C. Ziynet
Ayet (7) '' Biz yeryüzünde bulunan şeyleri insanların hangisinin daha güzel iş yapacağını imtihan edelim diye, ona bir ziynet yaptık''