Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ağustos 2014, 11:03   Mesaj No:9

makbergülü

Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: ilitamlar hakkında genel bilgiler

DOKUZ EYLÜL İLİTAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
İLİTAM Programı, 2011 yılından beri İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ve DEUZEM işbirliği ile yürütülen bir uzaktan eğitim lisans tamamlama programıdır. Programın amacı; İlâhiyat önlisans derecesine sahip kişilere, ilahiyat lisans düzeyine ulaşabilmeleri için uzaktan eğitim imkânları ile gerekli eğitimi vermek veDokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi lisans diploması sahibi olmalarını sağlamaktır.

Derslerin verilmesinde, uzaktan öğretim teknolojileri ile hazırlanmış ders malzemeleri, iletişim araçları ve yöntemleri kullanılır. Öğrencilere DEUZEM denetiminde yapılacak program çerçevesinde; dersler öğretim üyeleri tarafından ve Dokuz Eylül ;ünversitesi Öğrenim Yönetim sistemi (DEÖYS) üzerinden Eğitim Merkezinde hafta içi saat 18:00’den itibaren canlı veya banttan olarak verilir.

Bir öğretim yarıyılında/yılında her ders için en az bir ara, bir yarıyıl/yıl sonu ve bir bütünleme sınavı yapılır.

Ara sınavlar, internet üzerinden online olarak YAPILMIYOR..YÜZYÜZEDİR

Yarıyıl/yılsonu ve bütünleme sınavları Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde gerçekleştirilir.

Ders başarı notunun hesaplanmasında; internet üzerinden yapılan ara sınavları ortalamasının %20’si, İlahiyat Fakültesi salonlarında yapılan yılsonu/bütünleme sınavının %80’i esas alınır.

*Geçme notu 50'dir.

* Yüzyüze eğitim vardır, fakat zorunlu değildir.

*Vize sınavına giremeyen öğrenci final sınavından önce fakültede vize telafi sınavına girer.
*Dokuz Eylül İlitam Kitap veriyor.

*Çan eğrisi bulunmuyor.Bağıl sistem uygulanıyor.

*Harç ücreti 600 küsür olduğu söylendi materyal ücreti ile bu yıl değişebilir.

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .