Konu Başlıkları: KPSS istişare bölümü
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Eylül 2014, 17:06   Mesaj No:235

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Standart Cevap: KPSS istişare bölümü

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
dhbt kitabından 3 unite bitirdim ama soruların hepsi çözülmedi

coğrafya tarih ve vatandaşlıktan da birçok konu bitti az çok bilgi sahibi oldum ama daha kongreler antlaşmalara geçmedim

coğrafya da türkiye ekonomik coğrafyası ve coğrafi bölgeler var

vatandaşlık da ablam dershnaden verilen Pratik anayasa kitabı Verdi ona bakıyorum elimdeki kaynaklardan da güncel bilgilere ve diğer konulara da baktım

türkçeden yazım kuralları noktalama işaretlerine baktım anlatım bozukluğuna da daha çalışıyorum

hiçbir dersden daha soru çözmüyorum bazen geçmiş yıl sorularına bakıyorum tüm konular bitmediğinden onlarda da halim içler acısı

zaten derse malumunuz olarak sğrekli çalışamıyorum biraz çalışsam belli saatten sonar kafam allak bullak oluyor gözüm de her zaman müsade vermiyor

çok bunaldığım için hem de sizlerden de fikir almak için bunları paylaştım

Zaman daraldıkça streslerde başladı. Çalışacak o kadar çok konu ve ayrıntılı bilgiler var ki ! hepsini yetiştirmemiz çok zor görünüyor. Ben daha kpss konularını bitiremedim ki, dhbt konularına geçebileyim. Bazen kpss sınavına pek önem verme dhbt daha önemli diyorum. Ama duydum ki kpss'den de en az 60 puan almak gerekiyor. Yanlış cevapların doğru cevapları sildiğini düşünürsek çalışmaların eşit bir planla devam etmesi gerekiyor , mehmet akif kendi adıma düşünüyorum ki, herhalde bu sene olmayacak. Nasipte ne varsa onu yaşarız. Bu da bir tecrübe olur, inşallah bir daha ki, sefere iyi olacağını düşünüyorum. Lisans dan sınava giren tanıdıklarım var. Onlar defalarca kpss sınavına girdikleri gibi yıllardır da bu sınava çalışıyorlar. Başarılı oldular mı diye merak etmişsindir. Elbette o kadar çok bilgiye başarılı olamazlarsa yazık olur, mehmet akif, siz ilahiyat mezunları ve ayrıca dgs sınavını başarıyla geçmiş arkadaşlarımızın bu sınavlardan da başarılı bir şekilde yüksek puanlar alacağınıza eminim. Bence dgs sınavı bu sınavlara göre daha zor bir sınavdı. Geçmiş yıllardan kpss için bilgileriniz daha çok taze ben kazanacağınıza inanıyorum. Rabbim herkese zihin açıklığı soruları çözme kolaylığı nasip etsin, hayırlı çalışmalar ...