Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Eylül 2014, 16:36   Mesaj No:14

GÖKCEN_AZRA

Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: SAD SÜRESiNi SORULARLA TANIYALIM....

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[COLOR="Red"]soru 21].[/COLOR].Ateş ehli birbiriyle muhakkak nasıl olacaktır.

a]muhabbet halinde

b] tartışır halde

c] küs halinde

d]uzak durur bi halde

60 . (Liderlere uyanlar ise: ) Hayır, asıl siz rahat yüzü görmeyin! Onu bize siz sundunuz! Ne kötü bir yerdir! derler.

61
. Yine onlar: Rabbimiz! Bunu bizim önümüze kim getirdiyse onun ateşteki azabını iki kat artır! derler.

Soru 22]..Ahirette olacakların haberi nasıl bi haberdir..

a]normal sıradan bi haber

b]komik

c]büyük bi haberdir

d]masalımsı bi haberdir

66. Göklerin, yerin ve ikisi arasında bulunanların Rabbi (olan Allah) üstündür, çok bağışlayıcıdır.

67. De ki: "Bu büyük bir haberdir."

soru 23..]iblis, Allah ın izzet ve şerefi üzerine yemin ederek ne yapacağını söylemiştir.

a]ben onların hepsini mutlaka aldatır, saptırırım.

b]ben onlara karışmayacağım

c] ben insanlardan uzak duracağım

d] ben kıyamete kadar köşeme çekileceğim.

82. İblis: Senin mutlak kudretine andolsun ki, onların hepsini mutlaka azdıracağım."

soru 24..İblis sadece kimleri saptıramıyacağını ve bunlarında çok az oldukları haberi veriliyor..

a] gavs kutup,sadat efsanelerine inananların

b]Allah ile aldatan hoca,alim kisvesinde olan ve bi yandanda Allah ın hükmüyle hükmetmeyen idarecilerin peşine düşüp onların yaptıklarını meşru gösterenleri

c]içlerinden ihlas ile seçilmiş has kulların müstesna"

d]hiçbiri

83. "Ancak onlardan ihlâslı kulların hariç" dedi

soru 25].peygamberin insanlara anlattığı dinin gerekleri karşılığında istemeyip,bu gün ise insanlara dini anlattığını zan eden zevatın çoğunun insanlardan talep ettiği nedir...yani Allah ın peygamberlerine DİNİ ANLATTIĞIN İNSANLARA DEKİ deyip,DAHA SONRA İSTEMEDİKLERİ,BU GÜN İSE TAM TERSİNİ YAPILAN VE MAL ÜSTÜNE MAL BİRİKTİRENLERE İTHAFEN OLAN NEDİR..

a] Sizden hayatınızı istemiyorum

b]De ki: "Ben o Kur'ân'a karşı sizden bir ücret istemiyorum. Ve ben kendiliğimden bir şey de teklif etmiyorum.

c] müsamaha

d]hiçbiri
86. (Resûlüm!) De ki: Buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum. Ve ben olduğundan başka türlü görünenlerden de değilim.