Konu Başlıkları: DHBT İstişare bölümü
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ekim 2014, 19:43   Mesaj No:664

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14253
Takdir Et:
Standart Cevap: DHBT İstişare bölümü

Ortaöğretim mezunu olan bir kişi KPSS 122 puanına göre, Önlisans mezunu KPSS 123 puanına göre, Lisans mezunu KPSS 124 puanına göre Diyanet işleri başkanlığına alım duyurusu yaptığında Diyanet sitesinden duyurulan linkten başvuru yapacak.

Diyanet sitesinden yaptığınız başvuru sonucunda mülakata çağrılmaya hak kazanıp kazanmadığınızın duyurusu yapılacak ve sizden o duyuruda verilecek olan link üzerinden sınava giriş belgenizin çıktısını almanız istenecek.

Mülakata çağrılma işlemi 19. 02. 2014 günü yer alan şekliyle KPSS 122 - 123 - 124 puanlarındaki başarı sıralamaları dikkate alınarak yapılacaktır.

Alınacak Din personeli sayısının 3 katı kadar aday mülaka çağrılacak. Puanınız , aday sıranız sizin Dhbt'ye girerken kullandığınız öğrenim düzeyi çok önemli.....

Ben mülakata çağrılır mıyım ?
Diyanet önümüzdeki aylarda 300 imam alacakmış. 300 x 3 = 900 kişi
İlk sıralamadaki 900 kişi bu mülakata çağrılır. Aralarından 300 kişi alınır.
Önümüzdeki sene 2500 kişi alınacakmış . 2500 x 3 = 7500 kişi eder.
Atananlar hariç 7500 kişi mülakata çağrılır, içerisinden 2500 kişi alınır.
Yani, ilk 300'ün atandığını varsayarsak 301. sıra ile 7800. sıradaki kişi arasındakiler mülakata çağrılır. Bu aralıkta başarı sırası olanlar mülakata çalışmaya başlasınlar..

Benim sıram 6255 acaba ben imam veya müezzin adayıyım mülakata girebilir miyim ?
Önünüzdeki başarı sıralamasındaki aday bayan mı değil mi önünüzde kaç bayan hoca hanım adayı var belli değil. Bunun için herkes çağrılacakmış gibi çalışmaya başlasın.

Diyanet mülakata çağırmadı ne yapacağım, ben tekrar mı sınava hazırlanacağım?
Hayır sayın hoca adaylarım.
2 yıllık süre içindeki her diyanete bağlı kurumun alımlarına bu sınav sonucuyla başvurabilirsin. 2 sene içinde atanmadıysan o zaman tekrar sınava girmelisin...

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı....