Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Kasım 2014, 13:52   Mesaj No:2

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11856
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Standart Cevap: Bir Acıdır ki Yüreğimi dağladı...

benim anlamakta zorluk çektiğim bir konu var..lütfen beni aydınlatın..ne zaman bir felaket haberi gelse ,arkasından hafızalarımıza kazınan ,ya recep amcanın lastikleri,ya madencinin çizmleri olyuor.soruyorum,ne zmana biz bu kadar fransız olduk özümüze..amcam sitem ediyor,ya ben iskarpinlerle rahat edemiyorum.bunlar ı giyiyorum.lastiklerim ankaraya kadar gitti..ve bunun etrafında dönen içi boş haberler..
amcaya kim ayqakkabı aldı,kaç tane aldı,lastik ayakkabı needir,nerelerde giyilir,nerelerde satılır gibi,insanın içini donduran haberler...

be mübarek siz nerdensiniz dedirten bir durum çıkıyor ortaya..biz bahçeye indiğimizde ,hatta şehirde yaşlı amcalar,anneannem,teyzem benim ayakkabı giymezler,hep bunlarla dolaşırlar ve kimse de yadırgamaz bu durumu..

diye ceksinizki konu recep amcanın lastik alamayacak durumda olması..e ozaman neden kısır bir yırtık lastik polemiği yapılıyor..neden valisi kaymakamı müftüsü,yaralarını saracak türde bir yaklaşım sergilemiyor..ben iyi niyet göremiyorum burada,kusura bakmayın..

medya provakatifliğini her yönden sergiliyor..ne bulursa acımasızca sündürüyor..recep amcanın,madencinin ne düşündüğü kimsenin umurunda değil...madencinin efendiliğini,mütevaziliğini,ana babamız bizlere öğretmedimi,recep amcamın giydiği lastikten bizim dedemiz ninemiz giyiyor yadırgamıyoruzda..bu yadırgayanlar nerden geliyor..haberini yapanlar,nerden geliyor merak ediyorum doğrusu..eminim recep amcamda yadırgıyordur..millet,memleket uzaya çıkmış dmekki,bi ben yayan kaldım ki lastiğe garip garip baktılar demiştir

recep amcamın lastiğine zoom yapanlar,hiçmi utanmadılar.kusur araştırır gibi sırf o noktaya odaklanmaktan..

bu arada babamın adıda recep,emekli öğretmen..bir daha bu lastikleri giyme baba diyeyim bari..neme lazım vali bir çift ayakkabı almaya felan kalkar

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~