Konu Başlıkları: Mürşid Mürid Ve Edepler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Aralık 2014, 08:20   Mesaj No:49

hakaşığı

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
hakaşığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hakaşığı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45760
Üyelik T.: 27 Ekim 2014
Arkadaşları:2
Memleket:istanbul
Konular: 18
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Mürşid Mürid Ve Edepler

tarikatlarda yapılan bir çok şeyi insan evinde yapamaz mı kardeşler..okusak alim oluruz da okuyanda kalmadı.internetler tvler ayrılamıyoruz ki.gecen gittim sohbetlerine bir tarikatın 15 senedir içindelermiş.işledikleri konu imamnın mahiyeti.oldukları yerde sayıyolar.yok kendilerini bi degerli goruyolar onlar tariket ehli ya secilmişler ..hey ya rabbim aklınız nereye gitti acba sizlerin.siz o tarikatlara gitmeyin evde açın bi allah kelamı alın bir suru kitap var..bi şeyhe bu ahir zamanda aslında cokta ihtiyaç yok...kendimizi kandırıyoruz okuyalım bilinçlenelim.ilk emir oku idi çok çabuk unuttuk...maalesef seyhe ihtiyaç olmadıgı kaaatindeyim.tabi ki ilmi olanlara saygım var ama onlara kul olamam
ovulecek tek insan peygamber efendimiz.cunku kuranda kainatın yaratılmasının onun yuzu suyu hurmetine oldugu belirtilir.onun nuru ile nurlanın.
kul olunacak ve yardım beklenecek sadece sadece allahtır.yalnız sana kulluk eder ve senden yardım dileriz .(biz oyle yapmıyoruz diyenler seyhim himmet eyle.oy seyhime can kurban )bu cumlelri bir zahmet acıklasınlar cok duyuyoruz da..