Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Ocak 2015, 12:55   Mesaj No:6

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvuf/Ali Parlak

Abi tasavvufun temel taşları BÜYÜK ŞİRKLERDEN oluştuğu için,tasavvufun ıslah edilecek bi tarafı yok.

Tasavvufun büyük şirkleri olan,RABITA,ŞEYHE İNTİSAB,SEYRİ SÜLÜK,DARDA KALINCA ÖLÜ OLSUN DİRİ OLSUN ŞEYH TEN YARDIM İSTEMEK,GAVS, KUTUP,SADAT gibi takma isimlerle Allah ın sıfatlarının kuşatıldığı üstün varlıkları ve uygulama şekli ile bidat olan zikirlerini çıkarırsanız bunu hiç bir tasavvufçu kabul etmeyecektir,çünkü bunlarda bu haller DİN olmuştur..

Kısacası Abdulmelik abi,sizin bu yaklaşımınız sakat bir bakış açısı, neden mi ?

Nedeni şu,içinde islam ile örtüşen her yaşama biçimindeki oluşumu İSLAM DİYE KABUL EDERSEK,kominizm,sosyalizm,budizm vb yaşama biçimlerindede İSLAM İLE ÖRTÜŞEN taraflar vardır.Birileri kalkıp sizin bu yaklaşımınızdan yola çıkarak,bunlarda ASLINDA İSLAMA UYGUN TARAFLARI VAR ONLARIDA İSLAMA YAMAYALIM DERSE siz aynı tavırla bunlarLADA dinler arası diyalog kurmanız lazım gerekmezmi ,anlaşılan sizin gözünüz benim toprağımın yerinde