Konu Başlıkları: Bayramın adı.........
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25 Eylül 2008, 14:17   Mesaj No:3

zeynepakta

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:zeynepakta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2682
Üyelik T.: 18 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Bayramın adı.........

'Bırak başbakanlığı, Vakit'e başyazar ol' Erdoğan'ın üslubuna en sert tepki Ahmet Hakan'dan geldi

Başbakan Erdoğan'ın "Bayram Şeker mi Ramazan mı polemiği ve üslubu"na Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'dan çok sert bir tepki geldi. Hakan'a göre "Erdoğan bu üslupla başbakanlık değil, Vakit'te yazarlık yapmalı"

Erdoğan Vakit’e başyazar olsun

BAŞBAKAN Erdoğan uçağına Vakit’in küfürbaz yazarını aldıkça...

Ben şu türden analizler patlatıyordum:

"Tayyip Erdoğan, Vakit gibi cepheleştirici bir yayın organının sırtını okşayarak, oradan gelecek desteğe tenezzül ediyor."

Meğer ben ne büyük bir yanılgı içindeymişim!

Meğer Tayyip Erdoğan’ın içinde bir "klasik Vakit yazarı" uyuyormuş...

Görmüyor musunuz?

Frenler boşalınca, içindeki "klasik Vakit yazarı" nasıl da uyanıverdi?

Artık o da cepheleştiriyor... Artık o da nefret ettiriyor... Artık o da Vakit üslubuyla racon kesiyor...

Hatta Vakit’ten ilham alıyor: Medyaya boykot çağrısı fikrinin babası Vakit’tir...

Şimdi de tutmuş, "Ramazan Bayramı’na Şeker Bayramı denmez" diyerek ahkam kesiyor...

Sanki memleketin başbakanı değil de Vakit’in fıkıh köşesi yazarı konuşuyor...

* * *

Ey Tayyip Erdoğan...

Sen merkez sağ bir partinin liderisin...

Bırak isteyen vatandaşın "Şeker Bayramı" desin, isteyen vatandaşın "Ramazan Bayramı"...

Bırak isteyen vatandaşın, "selamünaleyküm" desin, isteyen vatandaşın "merhaba"yı tercih etsin...

Bırak isteyen vatandaşın "baklava" yesin, isteyen vatandaşın "likör artı kahve" takılsın...

Sana ne?

Toplumu bayram adları üzerinden cepheleştirme işini neden Vakit yazarlarına bırakmıyorsun ki?

Sen ne diye giriyorsun bu topa?

Yok, eğer nefsine hakim olamıyorsan...

Bırak başbakanlığı, git Vakit’e başyazar ol...

Gürbüz Çapan için bir tanıklık

TUNCAY’a kefil olmam...

Bir haltlar karıştırmış olabilir... Ya da hiçbir şey yapmamıştır da, kasten "bir haltlar karıştırdığı" izlenimini vermiştir... Bilmiyorum, bilemiyorum...

Eski polis şefi Adil Serdar Saçan’a da kefil olmam...

Adı işkenceciye çıkmıştır... Hüküm falan giymiştir...

Ve ben öyle bilirim ki işkence yapmayı içine sindiren adam, her şeyi yapar...

Ancak iş Gürbüz Çapan’a gelince, durum fena halde değişir...

* * *

Gürbüz Çapan, kafa dengi bir adamdır...

Bırakın "Ergenekon Çetesi"ne üye olmayı, herhangi bir "ekip işi"nin içinde yer almaz, alamaz...

Çünkü böyle bir etkinliğin içinde yer almak adamın doğasına aykırıdır...

İstese de çete faaliyetine ayak uyduramaz ki... Çetenin elebaşıları, üç günde atarlar onu çeteden... Öylesine aykırıdır, terstir... Türküsü her saza uymaz... Emir komutaya gelemez...

Cins bir adamdır Gürbüz Çapan...

Bir yandan Cumhuriyet gazetesine destek çıkar, bir yandan Kanal 7’cilerle dost olur...

İdeolojisi belli bir kalıbın içine sokulamaz...

Dostlukları da tuhaftır... Gürültüsü de... Üslubu da...

Tam 20 yıldır tanırım kendisini...

Ben "dinci" idim, o dostum idi... Ben 28 Şubat’a karşı aslanlar gibi direnişte idim, o dostum idi... Ben hafiften yan çizmeye başlamış idim, o yine dostum idi...

Dostluklarını, ideolojik duruşlara göre şekillendirmeyen ve bütün karakter sınavlarını başarıyla geçen biri, "Ergenekon Çetesi"ne atfedilen alçaklıkları yapabilir mi?

Hadi diyelim ki bana "Sisi"yi, "Nurseli"yi "Ergenekoncu" diye yutturdunuz...

20 yıllık dostumu da mı yutturacaksınız?