Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Mart 2015, 18:41   Mesaj No:30

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: haftanin konusu:organ nakli caiz midir?

Alıntı:
fedra Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kardesim, yasınızı bilmiyorum medineweb e emeklerinizden dolayı sizi kutluyorum Allah razı olsun diyorum ama cinayettir bu konuda kimse fetva vermesin gibi sözler söylediniz sizin görüşleriniz de kesin değil ki kesin konusuyorsunuz evet hickimse hatasız değildir

her iki taraf da düsüncelerimizi savunurken biraz kırıcı konusmus olabiliriz ben helallik istiyorum abdulmelik hocadan da sizden de gercekten emeklerinizi takdir ediyorum bu konunun bu noktaya qeleceqini düsünmemiştim buarada son söylediğiniz hikayede de öyle zaruret olmaz caiz olma şartlarının yerine getirilmesi şartıyla organ nakli yapılabilir tabi ki. euzübillahimineşşeytanirracim diyorum ve konuyu kapatıyorum Allah'a emanet olun
Değerli kardeşim... Olayın buralara kadar gelmesi sadece yanlış anlaşılma. Ben fetva makamı değilim. Bu konuda fetva da vermiyorum. Yalnız ortada ölüm olayının tam gerçekleşip gerçekleşmediği tereddüdü varken kesin fetva verilmemesini belirtmek istemiştim.

Yaş olarak muhtemelen sizden epey bir büyüğüm. Belki de babanızın yaşındayım. Bilmiyorum. Yaş 48 oldu. Biz bu dünyadan gider oduk, kalanlara selam olsun. 22 yıllık öğretmenim. Diyeceksiniz ki ne işiniz var buralarda. Ben de bilmiyorum.

Helallik konusunda içiniz rahat olsun. Niyetler kötü değildi. Varsa bir hak helal olsun... Allah'a emanet olun...