Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Nisan 2015, 07:22   Mesaj No:35

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Yeşil Saray’dan Ak Saray’a…/Mevlüt Hönül

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
"Eleştiri ahlakı" çok önemli. Eleştirirken güttüğümüz amaç ve niyet de çok önemli. Eleştiren kişi Müslüman ise niyeti yapıcı olmak zorunluluğu vardır. Yani eleştirdiğiniz kişiyi "müminler müminlerin velisidir ve uyarıcısıdır" amacı güdülmelidir. Bunun dışındaki eleştiriler "bel altı vurma sanatıdır." eleştirdiğiniz kişiye varsa kininiz eleştirinizin amacı ve hedefi zaten "bel altıdır." bel altı eleştirisi ise Müslümanlardan başkasının fiilidir.
bu fiiller bize ne zaman sirayet etti?
"yapmadığımız şeyleri söylemeyi meslek edindiğimiz zaman."
Türkçesi düşünce münafıklığı! Arapçası bel'am ! siyasetcesi gezi kafası! fıkıhçası Abduh ve tilmizlerinin mason kisvesi saklı mezhepsizlik kafası! mizahçası çarkçı kemal kafası!

Kusura bakmayın eleştiri Mevlut bey yahut buradaki yorumculara değil "bu kafaya" yapıyorum. İslam'ın "Ebul hakemi" değil "Ebu Cehil'i" hedef aldığı gibi. İki isim aynı kişi. Lakin İslam cehaletin babası lakabını kullanarak kişiye özel değil genele münhasır kafayı hedef aldı.

Konudaki eleştiri mantığına gelirsek kusura bakmayın burada "bel altı saldırısı görüyorum" iyi niyet hiç görmüyorum. Sevmediği bir insanın açığını yakalayıp "aha yakaladım seniii" mantığıdır.
Kusursuz Allah'tır. Kusur ararsanız ateistlerin iğreti kafası Allah'ta bile kusur görmektedir. o kadar namussuz bir kafaları var ki hem Allaha inanmıyorum der hem de Allah şahit ki ateistim der. İnanmadığı Allah'ı şahit göstermesine güleyim mı ağlayayım mı?

Toparlamaya çalıştıkça bu kafa karşısındaki şaşkınlığım konuyu dağıtmakta ısrar ediyor.

RTE İslam devleti başkanı değildir.
TC İslam cumhuriyeti değildir.
TC PARASI beytül mal değildir.

Bunları getirip Hz. Ömer ile Ebu Zer ile kıyaslamak kusura bakmayın çarkçı kemal dedirtiyor.

Bakın laik cumhuriyetin cumhurbaşkanı RTE senin Emevi İslam devletinin halifeleri mi ????
insaf ile bakın bakalım? hangisini tercih edersiniz?

RTE kusursuz değildir. hiçbirimizin olmadığı gibi. ama Emevi Abbasî Osmanlı İslam devletlerinin her bir halifesine değişmeyeceğim bir RTE var.
Müslümanların izzetine pozitif çığır açan bu adamın bırakında sarayı olsun. Hoş o saray devletindir onun babasının malı değil.
Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İslam ile düşünün Müslümanların Ebu Zer kimliğine bürünmesi gerekiyor. Evet lanet okunmaz ama savunmanız geçersiz ve hissidir. Erdoğan'ın cumhuriyeti ile Muaviye'nin saltanatı...Erdoğan'ın Ak sarayı Muaviye'nin Yeşil sarayı...Erdoğan'ın İslam'ı ile Muaviye'nin is lamı..arada bir fark göremiyorum. Muaviye yeşil sarayı götürmediği gibi Erdoğan'da Aksaray'ı mezara götürmez bu doğrudur. Ne ki savunulacak beğenilecek alkışlanacak bir savunma olamaz. Bu savunmaya bakılırsa herkes dünyaya gelir faydalanır ve gider. Nasıl faydalanmak işte İslam buna bakar.
bir üst mesajda bir kardeşimizin(derya) feryadını gözden geçirin ve onu ikna edin bakalım? o ses çaresiz inleyenlerin sesi.
emeklisine verdiği 100 lira. Bunun maaşı 1000 lira 600 lirası kira.ve çalışırsan maaşının % 15 ini keserim.
emekli vekile verdiği 750 lira. Bunun maaşı 8 bin lira kirası bedava ve hayatı bedava.ve çalışırsan dokunmak yok.
Milet vekillerin maaşı 20 bin lira. asılların( halkın/memurun) maaşı 2 bin lira. Memura yüzde 3 vekile yüzde 40?
Muaviye'de öyle yapardı. Balın parmağa bulaşanı halka balın özü kendisine.
Allah'ın adaletine vurun bakalım ne cevap alırsınız?

İslam gözü ile dedik. Hz Ömer Muaviye ve Erdoğan...Karşılaştırın üçünü de Kurana götürün bakalım kim beraat edecek?
İslam gözlüğünü çıkarın ve öyle yorum yapın diyorsanız EVET CUMHURİYET TARİHİNİN EN EHVENİ ŞERİ KUŞKUSUZ ERDOĞANDIR.
Erdoğan'ın tırnağını tüm cumhuriyet tarihinin mahşerlerine değişmem.

Erdoğan'dan önce param da yoktu borcum da. Erdoğan döneminde param da yok doğmamış torunum borçlu.
ey İslam devlet başkanı Hz. Ömer senin bir yazlık birde kışlık elbisen var. bunun hesabını vermeden biat etmem diyen ashabı Güzin ne garip değil mi ?
Müslümanlara faydası olmadı mı? Bunu inkar etmek nankörlüktür. Erdoğan iftiharımızdır. İftiharımızın lekesiz olmasını isterdik. Kirada oturan simit satan Erdoğan 13 yıllık maaşı(...) ile dünyanın zenginleri arasına girdi ne enteresan? 13 yıllık tüm maaşını toplasan servetinin zekatının sadakası bile değil.

aynı konuya iki mesaj yazmışsın Hocam. merakımı hoş gör iki mesajda size ait.ve birbiri ile çelişik değil mi?
düşüncen birinci mesaj mı ikincisi mi

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.