Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Temmuz 2015, 12:54   Mesaj No:1

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1270
Beğenildi:11863
Beğendi:8994
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hurma Kütüğü ve Hokkabaz tv Hocaları

Hurma Kütüğü ve Hokkabaz tv Hocaları

HURMA KÜTÜĞÜ KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN???

Yalan hikayeler üzerine kurgulanmış dini programlar para basıyor...
TV'LERDE Kİ HOKKABAZ HOCALAR, İLAHİYATÇILARI İSYAN ETTİRİYOR;..
-"Hurma kütüğü kadar başınıza taş düşsün"
-Ekranlarda ki Ramazan Programları, Şehzadebaşı'nda ki Direklerarasını aratmıyor..
-El ele vererek kanalları parselleyen baba-oğulLARIN uydurma hikayelerden oluşan İslam dışı anlatımları, dine ve topluma çok büyük zararlar veriyor...
-Hurafe ve masallarla afyonlanarak beyni uyuşturulan kitleler bu ülkede Kuransız bir hayat yaşadıkça, emlakçı din tüccarları ve siyasetciler tarafından iliklerine kadar sömürülmekten kurtulamayacak.

PROF. BALCI'NIN İSYANI VE ANLAMLI RAMAZAN DUASI
Değerli dostum İlahiyat Prof.u Dr İsrafil Balcı, baba oğul hotelci hocaların millete anlattığı akıl dışı masallarla nasıl para kazandıklarına ve milletin inancında nasıl yıkıcı tahrifatlar yaptığını çarpıcı bir hikaye ile örneklemiş..
Güya Hz. Peygamber mescitde ayakta konuşurken yorulunca rahatlamak için bir hurma kütüğüne dayanırmış.
Devamını bu rezilliklere isyan eden İsrafil Hoca'dan dinleyelim:
"Hadis kaynaklarındaki iddialara göre güya Resûlüllah yeni bir minber edinince, daha önce yaslandığı hurma kütüğü öyle hüzünlenmiş ki, hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlamış. Resûlüllah da yanına gidip onu susturabilmek için epey dil dökmüş, hatta dilerse kendisini cennete diktireceğini bile söyleyip gönlünü almış ve susturmayı başarmıştır. Bu iddiaya dair hadis rivayetlerindeki saçmalıkları anlatsam ağzınız açık kalır. Ancak gerekli görmüyorum. Hâsılı, meşhur kütük hikâyesinin özü bu.
Düşünün kesilmiş kupkuru bir kütüğü, Resûlüllahın kendisinden ayrılmasına dayanamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Bazı iddialara göre öküz veya deve böğürmesi gibi böğürdüğü, Resûlüllah onu sustururken tıpkı ağlayan çocuğun iç çekerek susması gibi yavaş yavaş sesini kestiğine dair betimlemeler anlatılır.
"KÜTÜK KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"
İsrafil Hoca devam ediyor:
"Resûlüllahın vefatından yaklaşık bir asır sonra üretilen bu tür saçmalıklarla asırlar boyu ümmet uyutuldu. Ne yazık ki, bu gün de aynı. Nitekim bu safsatalar günümüzde de hala geçerliğini korumakta ve hoca sıfatlı birtakım şarlatanlar tarafından dillendirilmektedir. Üstelik reyting ve parsa toplama aracına dönüştürülerek. Ne denebilir ki, kütük kadar başınıza taş düşsün. Bu şarlatanlara ekranları açan tüccar zihniyeti ve asılsız hikâyelerle yurdum insanının dinî duygularını paraya tahvil eden duygu ve beyin yamyamlarını şiddetle kınıyorum.
DUAM:
Rabbim yurdum insanını TV'lerde boy gösteren beyin yamyamı şarlatanların şerrinden korusun.
Bunlar sadece beyin yamyamı değil aynı zamanda duygu yamyamı.
Yurdum insanının duygularını çalıp parsa toplayan bu din tüccarlarının tahribatı inanın çok çok büyük."
İsrafil Balcı'nın dile getirdiği bu traji komik durum, aslında İslam dünyasının sırtında her geçen gün büyüyerek daha da ağırlaşan bir kambur.

Vahap Yazaroğlu..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne Kullanalım? Yaşam/Kültür/Sanat Esma_Nur 3 41 02 Mayıs 2024 20:16
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 93 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 71 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 57 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 82 05 Nisan 2024 15:20