Konu Başlıkları: Kadir Gecesi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Temmuz 2015, 10:21   Mesaj No:4

İslaminesil

Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Kadir Gecesi...

Alıntı:
musab27 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
"Kim inanarak, sevabını ancak Allah'tan bekleyerek Kadir Gecesinde kıyam üzere olursa (uyanık kalıp ihya ederse) geçmiş günahları affedilir." Buhari, Siyam: 71, Ibni Mâce, Dua

Kadir Gecesi gibi İslam da belirli gün ve geceler vardır. Bugün ve gecelerin hikmetlerinden biri de kullarını bağışlamak için bahaneler arayan Rabbimizin merhametidir. Tabi ki aslolan her gördüğünü Hızır her geceyi Kadir gecesi bilip, Mevlana Hz.lerinin buyurduğu gibi Allah-u Teala kadir gecesi gibidir şuurunda olmaktır.

Önemli olan rıza-i ilahi için gayrette bulunmak, Ramazan gecelerini ihya etme gayretinde olmak.
Bir Hadis-i Şeriflerinde Peygamberimizin buyurduğu üzere Bin aydan daha hayırlı olan bu geceyi Rabbim hakkıyla yaşamamızı nasip etsin. Rahmetine bahane için kullarına özel günler geceler aylar veren Rabbimizin rahmetini perdelemeye çalışanlardan da Rabbim bizleri muhafaza buyursun.
Rabbim bizleri Kuran ve Sünnetten ayırmasın. Bu Dinin bir kanadı Kuran diğer kanadı da Hadis ve sünnettir. Rabbim kanatsız bırakmasın..
Yorumun icin tesekkürler Musab kardeşim..

Allah c.c. Affedicidir Affetmeyi sever Umarım biz kullarınıda Affeder .Dediğiniz perdeleme konusu daha çok Arastırma sorgulama diye tabi edersek daha anlamlı olur Çünkü Atadan dededen gelen bir dine karsı Körü körüne baglam yerine Allah Kuranda ne diyoru bulmak lazım..

Mustafa İslamoğlununda dedigi gibi bu din milli piyango dini değil asıl demek istedigi bizler icin Yani müslümanlar icin hergece aynı olmalı Binaleyn ramazanın hergeceside Kadir gecesi olmalı...

Resulullah özel gecelere sıgdırmadı herseyi ,Bütün gecesi aynıydı Ayagı şişene kadar Kıyamdaydı Hz.Aise.

Musab kardeşime acizena fikrimi beyan etmek istedim..