Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ekim 2015, 23:26   Mesaj No:3

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11857
Beğendi:8991
Takdirleri:26311
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: 2016 DHBT Sınav ve Başvuru Tarihi Belli Oldu!!!

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçme amacıyla ÖSYM tarafından sınav (DHBT) yapılacaktır. Sınav, 2016 yılında 06.11.2016 tarihinde yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) Başvuru tarihi 21-03.10.2016 yapılacaktır.Sınav Sonuçlar ise 17.11.2016 açıklanacaktır.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sınava başvurular, lisans düzeyinde sınava katılacak adaylar için 2016-KPSS Lisans başvuruları ile birlikte; ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar için 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuruları ile birlikte elektronik ortamda alınacaktır.
2016 yılında sınava başvurular, lisans düzeyinde sınava katılacak adaylar için 17-31.03.2016
tarihleri arasında 2016-KPSS Lisans başvuruları ile birlikte; ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar için 09-24 Mart 2016 tarihleri arasında 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuruları ile birlikte elektronik ortamda alınacaktır. Bu tarihler dışında başvuru alınmayacaktır.

Sınava katılacak adayların bu sınava katılacakları öğrenim düzeyi ile aynı öğrenim düzeyinde yapılacak 2016-KPSS’ye girmeleri ve 2016-KPSS’de puanların hesaplanmasına yönelik koşulları karşılamaları gerekmektedir. KPSS başvurularında adayların, bu sınava katılmak isteyip istemedikleri bilgisi alınacaktır. Bu sınava katılmak isteyen adayların 2016-KPSS’de bildirdiği başvuru bilgileri geçerli olacaktır. Sınav ile ilgili başvuru, sınav uygulaması vb. ayrıntılı bilgi, 2016-KPSS Kılavuzlarında yer alacak, ayrı bir kılavuz hazırlanmayacaktır. İlgili kılavuz, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin internet sayfasından yayımlanacaktır.
Adayların DHBT'ye girmek için başvuru yapmadan önce öğrenim düzeyine uygun olarak KPSS başvurusu yapmaları gerekmektedir. DHBT'ye gireceği öğrenim düzeyinde KPSS başvurusunu yapmayan adayların DHBT'ye başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

kaynek:dini ajans

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~