Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Ocak 2016, 18:57   Mesaj No:2

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Allah'ı yanlış anlayan DİN-İ Dar olanlar./İbrahim İnecik

dindar ve dinidar...indirilen din ve uydurulan din...bilgiye dayalı din ve gelenekleşmiş din...iman ile salih amelin özü olan din ve inandım ama bana göre ile başlayan hezeyan din...sokaktaki Meryem ile maria,ali ile corc arasında fark bırakmayacak bir din...elinde tesbih dilinde zikir midesinde faiz...şalvar sakaldan ödün vermeyen ama haspama da yakışır dediği kıyafeti kızına giydiren sofu...
liste uzar gider....
Din Allah'ındır. Allah'ın tarif ettiği dinden ödün veren Allah'ın dini değil kendi dinine girmiştir. Çünkü din bir inanç ve yaşam biçimidir. dinsizlik de bir yaşam biçimi olduğuna göre dinsizlikte bir dindir. İnandığı gibi yaşamayanlar yaşadıkları gibi inanmaya başlar. Kuran ve sünneti teğet geçip heva heveslerini öne çıkaran bir yaşam biçimi "Müslüman yaşantısından" başka her guruba girer.

İslam kendisini topluma sunmaya başladığında ilk çıkışı şu oldu: "İKRA" .yani oku sonra yaşa. Okumadan yaşamayı tercih etmek muayene olmadan ilaç almaya benzer.. o ilaç tedavi etmez bilakis zehirler.

"ben imanımdan tat almak istiyorum, imanım beni ben imanımı koruyacağım, iki cihanda huzur bulmak istiyorum" diyen biri kuranın "İKRA" emrini uygulamaktan başka şansı yoktur. Yakıtsız araba yürümez. İlimsiz amel abdestsiz namaza benzer....namaza kalkmak için abdest lazım. İman için ise ilim...

Allah Razı olsun İbrahim...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.