Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Şubat 2016, 17:12   Mesaj No:9

İBRAHİM İNECİK

Medineweb Yazarı
İBRAHİM İNECİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İBRAHİM İNECİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12643
Üyelik T.: 18Haziran 2010
Arkadaşları:4
Konular: 174
Beğenildi:102
Beğendi:3
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Allah'ı yanlış anlayan DİN-İ Dar olanlar./İbrahim İnecik

Tutturmuşsunuz bir 'sapık' türküsü
elinizde kaval koyun sürüsü güdüyorsunuz, hocalarınız şeyhleriniz sizi koyun sürüsü gibi güdüp duruyor .
Benim delilim Nakil denen salak saçma safsatalar değil kuranın aklın ve mantığın ta kendisindir. Bu siz ve sizin gibi hurafeciler anlamaz.
Bilinmez kardeş eğer bi yerde hadis adı altında Allah'ın ayetleri ile çelişen bir söz cümle varsa bunu nasıl bileceksin ? aklını beynini çalıştırarak değil mi ? senin o pek muhterem kutsal ve yarı tanrı hocalarınız tarikatleriniz cart curtlarınızı azıcık kuran ışığında azıcık beyin ışığında sorgulasanız ne demek istediğimi anlayacaksınız ama , yok varsa yoksa 'sapık' türküsü ..
hem siz kimsiniz ? Din Allah'ın dini Peygamber benim peygamberim ve ben sizin inandığınız saçmalıklara İNANMIYORUM
siz kimsiniz ki sizin gibi düşünmeyenlere 'sapık' diyecek kadar dinin sahibi olduğunuzu zannediyorsunuz ?

Bu dini bize bahşeden Allah'tır ve ben Allah'ın dinine iman ediyorum. Sizin hurafelerle dolu dininize değil !

İnen kuran bana da indi , peygamber bana da geldi Allah benimde Allah'ım ve ben AKLIMI BEYNİMİ MANTIĞIMI kullanıp ALLAH'I peygamberi ve kuranı daha iyi ve daha doğru anlamak istiyorum. Anladıkçada sizin saçma sapan yalan ve uydurmalarınızdan uzaklaşıyorum.
İyi ki de yapıyorum sizin gibi güdülen koyun olmaktansa 'hür bi Müslüman' olmak yalnız kalmak daha evladır.
şimdi gidin şeyhlerinizin eteklerini öpmeye devam edin papağn gibi onların söylediklerini tekrar edip durun.
ne kadar tartışsak boşuna benim yolum bu ve ulaşabildiğim kadar kişiye bunları anlatacağım yalandan sıyrılmış gerçek islamı bulmak Allah'ı daha iyi anlamak ve tanımak, hayatın gayesini daha berrak bir şekilde kavraya bilmek için ....