Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Şubat 2016, 18:40   Mesaj No:21

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Allah'ı yanlış anlayan DİN-İ Dar olanlar./İbrahim İnecik

Alıntı:
İBRAHİM İNECİK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
evet tekfir salaklıktır kimi kimin dininden kovuyorsunuz ? siz kimsiniz ki ?
Din sizin mi siz mi indirdiniz ? sahibi siz misiniz ?

yahu bu 'namaz kılmayanın katli'' mevzusunu çocuklar dahi biliyorken sizin bilmemeniz komik bilerek kaynak vermiyorum ki azıcık araştır diye , belki bi işe yarar. Yunus emre'nin o sözleri içinde İMAN PARILTILARI olan sözlerdir, işleri güçleri sadece cenneti kazanmak olan cennetperestlere Allah için değilde cennet için cennette ki huriler için bi şeyler yaptığını zanneden ahmaklara verilmiş en güzel cevaplardan biridir. Burada Cenneti aşağılama vs yok siz daha okuduğunuzu anlamıyorsunuz, bende laf anlatmaya çalışıyorum, lütfen bu mevzu burada bitsin gereksiz çünkü, dediğim gibi sizin yolunuz size bizim yolumuz bize...

Müslümanım diyen herkes müslümandır, kimsenin kalbini göremeyiz bilemeyiz....
Sizde müslümansınız bizde, bizim söylediğimiz hurafelerden arındırılmış bir zihinle bakmak olaya...
bu kadar basit bir şey söylüyorum.

İşte o çocukların ve sizin duyduğunuz ve bu duyumlada hareket edip mezhep imamlarına attığın iftiradır.Doğal olarak Bu iftiraya delil getiremeyenler hep sizin gibi duyum üzere gidmeye devam edin.Attığın iftirayı delillendiremeyince daldan dala atlamakta bir hezeyandır.

Ayrıca sizin dininizde müsmümanım diyen müslümandırya, ŞUARA 19 Fravun Musa as ma- "Sonunda o yaptığın (kötü) işi de yaptın. Sen KAFİRİN birisin!" Diyor burda firavun Musa as ma kafir dediğine göre kendini müslüman görüyor o zaman sizin inanışınıza göre firavunda müslüman.[ŞUARA 19.AYETİN ARABİ LAFZINDA KAFİR diye geçiyor. meallendirmelerde NANKÖR diye çevrilmiş ama arabi lafızda KAFİR diye geçiyor]

Benim inancımda kişi kendini neye nispet ediyorsa değil,YAPTIĞI FİİLİ,[pratiği] neyse o dur.

Örneğin hırsızlık yapana nasıl HIRSIZDIR diyor ve öyle görüyorsam,şirk işleyen ne kadar müslüman olduğunu söylesede MÜŞRİKTİR.

Yani islamda KİŞİ ZAHİRE GÖRE DEĞERLENDİRİLİR...

Ayrıca size göre süriyenin başında bulunan esed müslüman mıdır ? çünkü kendisi defalarca namaz kıldığı haliyle kendini gösteriyor.Namaz kıldığına göre KENDİNİ MÜSLÜMAN OLDUĞUNU söylüyordur.

SİZ BÖYLEMİ AKLEDİYORSUNUZ....Ayrıca siz daha islamı bilmiyorsunuz tekfiri nerden bileceksiniz.Tekfir hak ile batılın birbirinden ayrılmasında müslümanlar için ilk basamaktır.Lailahe illaAllah bir tekfirdir.Bu konu hakkında birçok ayet ve başlı başına KAFİRUN SÜRESİ VAR..

[