Konu Başlıkları: Zikir ve Timüs Bezi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Şubat 2016, 18:14   Mesaj No:8

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Zikir ve Timüs Bezi...

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Allah ı zikretmenin yolu,yine Allah ın Rasulune bildirdiği ve Rasulunde uygulamasında olduğu ve tafsiye ettiği şekildeyse İslama uygun olur.

Benim Paylaşımımda zikrin tasavvufta rabıta,vird denen bidatlerden uzak Rasulullah ın gösterdiği ve doğru zikir şeklidir.Yani zikir nedir ne için yapılır,zikir yaparken ,Allah ın isimlerini tekrarlamaktan öte ,söylediğinin bu günkü karşılığı nedir.Böyle bir bilinçle zikir yapılırsa islama uygun olacağıdır.

Benim paylaşımımdan rahatsız olmuşsunuz ki,böyle bir itirazda bulunmuşsunuz.Tam neresine itirazınız var onu açsanız.
Konuyu okumadığınız yada okuyup içindeki harflerden sadece r a b ı t a olanları gözünüz seçtiğinden olsa gerek ve durmadan vird edindiğiniz tasavvuf şirk tasavvuf şirk zikrinden dolayı sorularımı dahi anlamamışsınz...

Allah azze ve cel beni ister Allah olarak anın ister Rahman olarak demiş ise kullara sükut edip çenelerini kapatmak düşer diye düşünüyorum...

Zikrin bir faidesini delillendirmiş insanlara aktarmış bir yazıya kalkıp şirk tasavvuf ve yazıda geçmeyen rabıtayı katmak ancak aklı kıt bir zekanın ve islamı kendinden ibaret bilen bir dar düşüncenin işi olsa gerek...