Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Şubat 2016, 13:03   Mesaj No:6

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Din Kardeşliği Uhuvvet ve Tasavvuf Kardeşliği Nedir ?

tekfir bu ümmetin müzmin hastalığı. Sigortanız attığı an "lekum dinukum...".
birbirimize saygı çerçevesinde konuşmayı hasbihal etmeyi öğrenemeyecek miyiz? aynı düşünce fikir mezhep meşrepte olmamak tekfirimi gerektirir? nerdeyse diyanette bile karşı sendikadakiler dinsiz bizim sendikadakiler mümin...şafinin ehli rivayeti Müslüman,hanifinin ehli reyi bilmem ne...menzil muteber nakşi na muteber cübbeli vi muteber nursi we muteber halidi ne muteber....bunlar ne yahuuu! yok Osmani yok sıkdıkki yok alevi yok hattabi yok ebuzeri ..Kuranın bize "Müslümanlardanım" ismi yetmez mi...kafa adedi kadar mezhep meşrep çıkmış. Tabi kafa adedi kadar da tekfir furyası...

müşriklerle Hurufilerle tabii ki islam kardeşliği imkansız.

cahiller yığınlarına bakarak da yola çıkılmaz. Sermayesi laklak olandan ne beklenir ki. Kurandan 3-5 ayet bilmeyen ama kuran sevdalısı...Resulullah'ı sav söylemekle iktifa eden bilgisi bunla sınırlı olanların Resulullah sevdası...namaz kılmayan ama kuranı tefsir edenler...diğer taraftan tekfiri ibadet sanan adeta tekfir avcıları...bu gün Allah için ne yaptın sorusuna 45 kişi tekfir ettim yarabbi...3 yetimine bakan dul kadına ahiretin için neler yaptın sorusuna sütünü sağarak geçimimi sağladığım tek ineğimi şeyhe bağışladım...sakalından şalvarından tezbihinden taviz vermeyen sofunun kaldırımlarda sallanan mini etekli kızı...Kuran içeriğinden habersiz hatim indirme yarışması...gözüne ayet sokuyorsun ama şeyhim böyle diyor tekerlemeleri...dergahlarını pop hop müzik dans meyhane kadınlar hamamına çevirerek müttakileşen şeyh efendi...

Hangisini saysam ki...

Acizane derim ki tekfirden uzak duralım. Saygı çerçevesinde müzakerelerimizi yapalım. Müzakereler yapıcı amaçlı olmalı. Müzakere edilen konu olmalı kişi olmamalı...benim şeyhim seninkini döver yarışması olmamalı...Peygamberler bile sadece uyarıcıdır bilgi vericidir. terğib ve terhib ile iktifa edicidirler. Hidayet Allah'tandır....

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.