Konu Başlıkları: Zikir ve Timüs Bezi...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2016, 01:54   Mesaj No:10

Esadullah

Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Zikir ve Timüs Bezi...

Bilinmez kardeşim iyi dinle şimdi...

Zikir Kuranda 250 ye yakın yerde geçmektedir. Allah c.c. kendisini çokca zikretmemizi anmamızı istemekte hatta İster Allah c.c. diye İsted Rahman diye anın buyurmakta yani beni anında Allah c.c. diye Rahman diye Rezzak diye sıfatlarımlada anın yeterki anın buyurmuştur. Zaten bunun aksi olmasıda imkansızdır...

Koyun, Resulullahı s.a.v bir kenara şeyhleri mürşidleri alimleri bir kenara Allah c.c. zikri gözümüzün içine sokarcasına Zikir Zikir Zikir diye emretmiş ise buna kulp takmak ya cehaletten yada körlüktendir. Kuranda bu ibadeti farziyeti yerine getirmek emri vardır Emirdir bu müslüman olan herkese bir emir...

Yapılan zikir eğer Şeriat dışıysa hepimiz karşıyız ama ben Allah c.c. diye zikrediyorsam buna Allah c.c. Ruhsat verdiği içindir başkası değil...Mürşid siz beni zikredin derse Tağut olur aksi halde buna kulp takamazsınız...

İki sene önce ben size aynı üslupla Tarikatı Tasavvufu eleştirerek yaklaştım bunların sebeplerini izah ettim ve hala bu kargaşa ile mücadele ediyorum ama siz hala bir adım atamamışsınız...

Zaman tarikat cemaat grup mezhep zamanı değil Güzel Kardeşim zaman ittihat zamanı...

Senin akıl hocaların zamanında ekol olan Alim şahsiyetlerin yolunda gittiklerini sanan oysa Teymiyyelerin Abdulvahhabların tırnağı olamıyacak oryantalist akımın acımasız oltasına takılmış ve bir adım ileri gidememiş şahsiyetlerdir.

Ben Tasavvufta bir eğri gördümmü dikilirim önüne ki Şeriat evveldir çünki peki sen kaç kere dikildin ?

Hadi biz geçelim senin tarafına şimdi buyur otur bizim koltuğumuza ...

Şeriattan Kuranın hükmünden dem vuran sizler ki zahiren bir çok tanıdığım ve muhatabım olduğu için söylüyorum bunu ...

Faiz haramken hemde kesin nas ile buna darul islam darul harp kulpu takarak nasıl faiz yiyorsunuz ??? Hiç tutup yakasından sen Kuranın hükmünü savunuyosun nasıl böyle yaparsın dediğin gönüldaşın oldumu ???

Cihad diyorsunuz ama bir baskı olduğu zaman kitaplarınızı dökümanlarınızı yakıp kül ediyorsunuz ki şahidimdir buna nasıl cihaddırki size göre küfür olana boyun eğiyorsunuz...???

Düzene devlete karşı geliyorsunuz ama nasıl bir imandırki devlette memur hizmetli oluyor bankaları ile çatır çatır çalışıyorsunuz???

Hele bazı gruplarınız bugün müslümanları katleden adıanada Şeriat denen küffar tohumlarınına gönül veriyorsunuz ki iş çevremden onlarca kişi gitti ve öldü aileleri perişan şimdi kendileride Şehit olduk kandırmacasında ...

Unutma daha bir çok sıkıntı yazabilirim buraya ve bir çok hakaretler sıralayabilirim...Lakin gönül kırmak bizlere yakışmaz bundan beriyiz kardeşim...

Aslolan İslamdır Kurandır Sünnettir ve Allaha c.c. kul olmaktır bundan gayrısı yoktur. Ama Allah c.c. kullarına bir mizan çizmiş bir hiyerarşi bir mekanizma kurmuş ve bu mekanizmaya Peygamberler Kitaplar Öğreticiler yerleştirmiş Sultan Vezirlerini Yaverlerini Askerlerini kurmuş tabiri caiz ise Kendi Kibrayasını kullarına göstermiş Azamet ve Kibriya sahibi olduğunu anlatmak için...

Bize artık bu şekilde gelme zaman İttihat zamanıdır şucu bucu değil bir olma Ahsenliğe dönme zamanıdır.Tarikatta Cemaatte teferruattır bunu her yazımızda nakşettik lakin görmek bakabilenlerin mükafaatıdır. İnşaallah Görenlerden olursunuz..

Son olarak korkmayın Sabahlara kadar yıllardır ümmet için dua eden gece uykusu bilmeyen yataktan uzak sabahlayan ümmete kendini feda etmiş ailesinden işinden feragat eden çocuğu ateşler içindeyken bir kelam öğretmek için öylece bırakıp çocuğunu yola çıkan Allah c.c rızası için hayatını feda eden Kuran Ve Sünneti canı pahasına ayakta tutan Faize Harama Küfüre bulaşmamış anlı ak gönlü geniş Cihadın hertürlüsünü korkusuz yapan Şeriatı gittiği girdiği heryerde ayakta tutan ve hayatına nakşeden onlarca insan var Tasavvuf erbabı olan...Ama amacı Allah c.c amacı İslam gayrısı gidilen bir yoldur kardeşim...

vesselam